Alan Wake Poradnik

Alan Wake

Alan Wake to nastrojowy survival horror przez długi czas od premiery dostępny jedynie na konsole Xbox 360. Teraz również posiadacze komputerów PC mogą wcielić się w Alana Wake ‘a, pisarza poszukującego zaginionej żony w tajemniczym miasteczku Bright Falls. Poniżej znajdziecie krótki poradnik do gry Alan Wake. Zaprawieni w boju weterani survival horrorów i fani takich serii jak chociażby Resident Evil czy Silent Hill być może nie znajdą w nim wiele użytecznych rzeczy ale na pewno początkujący gracze będą mogli z niego skorzystać.

Alan Wake Poradnik

- Pamiętaj żeby zawsze mieć załadowaną broń, bronie w Alan Wake nie mają zbyt pojemnych magazynków, a ładowanie zawsze chwile trwa. Po każdej skońćzonej walce przeładuj broń żeby być gotowym na następne starcie.

- Jeżeli nie grasz na poziomie trudności Nightmare nie przejmuj się za bardzo zużywaniem baterii i amunicji. Dosyć często będziesz znajdować nowe, a niewykorzystane zasoby i tak przepadną na końcu każdego rozdziału.

- W późniejszych rozdziałach dosyć często będziesz musiał walczyć z grupami potworów zwanych The Taken. Zamiast próbować ich pokonać biegnij do najbliższego źródła światła. Potwory znikną gdy wejdziez w krąg światła.

- Zawsze kiedy tylko będziesz miał możliwość ulepszaj broń i latarkę.

- Uniki to bardzo ważny element w trakcie walki. Zaczynaj unik gdy tylko potwór weźmie zamach. Możesz także unikać nadlatujących pocisków.

Lubisz dobre gry mmo? Wypróbuj Dark Orbit rejestracja – koszmiczne mmo akcji reklamowane w telewizji!

- W trakcie walki korzystaj z przewagi jakie daje Ci otoczenie. Często znajdziesz zbiorniki z benzyną, przewody elektryczne czy klify, które będziesz mógł wykorzystać do szybkiego wykończenia wrogów.

- Headshoty czyli trafienia w głowę nic nie dają w Alan Wake. Nie staraj się celować w głowę, zadasz takie same obrażenia jak trafiając w korpus. Lepiej celować właśnie w korpus, daje Ci to większą szansę celnego trafienia.

- Jeśli opadnie Cię duża zgraja wrogów i nie masz się jak wydostać użyj flar lub flashbangów, świetnie sprawdzają się w takich sytuacjach.

- Jeśli masz do wyboru kilka dróg, staraj się wybierać tą najlepiej oświetloną. Niektórych wrogów trudno zauważyć zanim będą bardzo blisko. Możesz sobie także pomóc zwiększając nieco jasność ekranu w ustawieniach gry.

Alan Wake Poradnik

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes