Assassins Creed III Poradnik

Assassins Creed III Poradnik

Assassins Creed III – podstawowe informacje, porady i wskazówki do gry. Poniżej znajdziecie poradnik zawierający najważniejsze informacje o rozgrywce w Assassin’s Creed III. Jeśli szukasz dokładniejszych informacji na temat gry Assassins Creed III, sprawdź także inne nasze poradniki:

- Assassins Creed III Rekruci i wyzwalanie dzielni Poradnik

Assassins Creed III Fundusze

W początkowej fazie gry mogą występować problemy z pieniędzmi, które są niezbędne do zakupu materiałów eksploatacyjnych, broni czy ulepszeń statku. Najlepszym sposobem na zarobienie sporej liczby waluty jest wysyłanie konwojów handlowych. Im wartościowszy jest towar, tym więcej zarobimy. W tym celu kupujemy u Myriam skóry, chyba że sami jesteśmy miłośnikami długich polowań. Początkowo skóry jelenia, w późniejszej fazie gry niedźwiedzie. Wysyłamy kilka konwojów ze skórami tam gdzie oferują nam lepsze ceny i po kilkunastu minutach cieszymy się przypływem gotówki. Warto trzymać rekrutów w odwodzie do ewentualnej obrony atakowanego konwoju oraz wyzwalać forty, co zmniejszy podatek handlowy.

-> Star Wars: The Old Republic ZA DARMO!

Assassins Creed III Podróże

W miastach dostępna jest sieć tuneli podziemnych, która szczerze mówiąc nie jest zbyt użyteczna. Po mieście warto poruszać się konno lub skacząc po dachach, odległości nie są zbyt duże. Dodatkowo w mieście znajdziemy kilka punktów szybkiej podróży, co skróci podróż. Na pograniczu wierzchowiec jest najlepszym rozwiązaniem, mapa jest spora i pokonywanie jej pieszo jest żmudne. W kilku miejscach są też punkty szybkiej podróży, co zupełnie ułatwia sprawę.

Assassins Creed III Rozwój osady

W różnych etapach gry pojawiają się misje dotyczące rozwoju osady. Zwykle ich wykonanie nie jest trudne, lecz czasochłonne. Misje te opierają się raczej na przynoszeniu różnych przedmiotów rzemieślnikom, chociaż czasem trzeba kogoś zlikwidować lub coś znaleźć. Warto zainteresować się tymi misjami gdyż podnoszą one poziom naszych rzemieślników, a Ci z kolei są w stanie produkować nowe towary i broń, szczególnie cenną, lepszą od tej dostępnej w sklepie. Wskaźnik misji na mapie wskazuje możliwe do wykonania misje osady, większość z nich ma swój początek w domostwie Davenporta.

Assassins Creed III Walka

Walka jest stosunkowo prosta, choć grenadierzy i oficerowie oddziałów mogą sprawić nieco problemów, szczególnie podczas walki z dużą grupą przeciwników. Polecam korzystanie ze standardowego oręża jakim jest francuski kordelas. Jest to chyba najlepsza broń dostępna od początku w sklepie, później wykonujemy miecz Waszyngtona. Standardowy pistolet skałkowy należy wymienić na pistolety Pitcairn-Putnam, dostępne po wykonaniu odpowiedniego postępu w fabule. Najprostszym sposobem walki jest stopniowa eliminacja przeciwników dzięki atakom z kontry. W razie problemów można wezwać do pomocy rekrutów.

Assassins Creed III Skrzynie, pióra, almanach

Mapy ze znacznikami skrzynek, piór, kartek oraz skarbów Drewnianej Nogi można nabyć w sklepie. Pióra zwykle są ulokowane na drzewach i czasem trzeba przeskoczyć kilka drzew by je zdobyć. Po karty almanachu najlepiej podchodzić po dachach, gdyż są ulokowane wysoko. Skrzynie są łatwo dostępne, jednak często pilnowane przez strażników lub psy. Również w każdym forcie znajduje się jedna skrzynia. Skarby Drewnianej Nogi są rozsiane w różnych miejscach. Problemem mogą być te ukryte pod ziemią. W tym celu należy pokręcić się po okolicy i znaleźć wejście do groty.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes