Baldur’s Gate Enhanced Edition Poradnik

Baldurs Gate Enhanced Edition Poradnik

Baldurs Gate Enhanced Edition to kultowa gra RPG, która po latach wraca, w poprawionej i odświeżonej wersji. Poniżej znajdziecie kilka ogólnych porad przydatnych tym, którzy po raz pierwszy zagrają w tą grę. Weterani serii raczej nie znajdą tu nic odkrywczego.

- Eksploracja – jako, że większość questów dostępnych w Baldurs Gate Enhanced Edition nie posiada ograniczenia czasowego warto poświęcić trochę czasu na eksplorację każdej lokacji. Sprawdzaj dokładnie wszystkie dostępne miejsca, a często spotka Cię nagroda w postaci złota, magicznych przedmiotów czy punktów doświadczenia. To samo tyczy się sklepów i handlarzy, sprawdzaj ofertę każdego dostępnego sklepikarza, czasem można natknąć się u nich na bardzo interesujące magiczne artefakty.

- Zapisuj stan gry – Baldurs Gate to na tyle rozbudowana gra cRPG, że warto często zapisywać stan gry i to na różnych slotach. Dzięki temu zawsze będziesz mógł cofnąć się do wybranego przez siebie miejsca jeśli zdarzy się, że coś zepsujesz. Korzystaj też z opcji szybkiego zapisu, szczególnie przez każdą walką czy na przykład próbą sforsowania zamka.

- Dobry złodziej nie jest zły – w każdej drużynie powinien znaleźc się złodziej. Przyda on się przede wszystkim do otwierania zamkniętych skrzyń i drzwi, a także do wykrywania i rozbrajania pułapek, które mogą sporo namieszać.

- Magiczne przedmioty – pamiętaj aby nigdy nie ubierać niezidentyfikowanych magicznych przedmiotów czy broni. Może się okazać, że niektóre z nich obłożone są klątwą i nie dość, że nie będziesz mógł ich ściągnąć to jeszcze będą one miały różne nieprzyjemne działania na Twoją postać. Koniecznie zidentyfikuj każdy magiczny przedmiot (scrollem lub czarem) i dokładnie przeczytaj opis jego właściwości.

- Walka – w czasie walki używaj aktywnej pauzy. W każdym momencie możesz zatrzymać walkę (klawiszem Spacja) i wydać rozkazy swojej drużynie. Bardzo ułatwia to zarządzanie naszymi herosami w czasie starcia. Kontroluj też cały czas stan mikstur i amunicji do broni dystansowej. Przed każdą walką, w której po stronie przeciwnika udział brał będzie mag warto rzucić na naszą drużynę zaklęcie ochrony przed strachem. Dzięki temu mamy większą szanse na to, że nasi herosi nie spanikują potraktowani zaklęciem paniki.

- Reputacja – wykonywanie wielu questów pobocznych i ogólnie rzecz biorąc prawe i uczciwe postępowanie w trakcie gry zaowocuje zdobywanie kolejnych punktów Reputacji. Dzięki wysokiej reputacji łatwiej będzie Ci się wymigać od problemów z przedstawicielami prawa czy łowcami nagród. Dodatkowo kupcy sprzedadzą nam swoje towary taniej i zaoferują więcej za nasze dobra.

Baldurs Gate Poradnik

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes