Poradnik do Dead Island

Dead Island Poradnik

Egzotyczny raj zamienia się w koszmar po inwazji zombie. Tak najkrócej można opisać fabułę nowej gry akcji FPP przygotowanej przez Techland i Deep Silver. Naszym celem w Dead Island jest przede wszystkim przeżyć, a także uciec z opanowanej przez żywe trupy wyspy. Gra stawia na połączenie akcji w trybie FPP, dużej ilości walki wręcz, a także rozwoju postaci i dużej liczby modyfikacji broni.

Krótki poradnik dla początkujących graczy w Dead Island:

- wrogowie w Dead Island dopasowują się do Twojego poziomu doświadczenia, im wyższy poziom doświadczenia posiadasz tym trudniejszych przeciwników będziesz spotykał na swojej drodze, expienie nie ma więc sensu gdyż przeciwnicy zawsze będą dopasowani do naszego poziomu (chyba, że chcemy zdobyć jakąś umiejętność)

- naprawianie całkowicie zniszczonej broni jest dużo droższe niż systematyczne naprawianie uszkodzeń, także dbaj o swoją broń i naprawiaj ją na bieżąco

- kiedy szarżuje na Ciebie zombie możesz go kopnąć, ogłuszysz go na chwilę i będziesz miał moment żeby kontratakować bronią i zmniejszyć szansę na to, że zombie zada Ci obrażenia, kopanie to bardzo ważny element walki, nie zadaje dużych obrażeń ale pozwala odepchnąć na chwilę przeciwnika, ważne jest także to, że kopanie nie zabiera staminy, jeśli więc stracisz całą staminę możesz kopać przeciwnika tak długo aż nie wróci Ci stamina pozwalająca na inne ataki






- kiedy kończysz quest pamiętaj żeby odebrać nagrodę od osoby, która zleciła Ci zadanie

- jeśli nie wiesz gdzie iść żeby wykonać quest włącz menu, podświetl wybraną misję i z opcji wybierz “Track”, na minimapie będziesz widział gdzie się udać (linia z białych kropek)

- wiele z Twoich ataków powali zombie na ziemię ale po kilku sekundach ponownie wstanie i będzie próbował się do Ciebie dobrać, wykańczaj zombie zaraz po powaleniu na ziemię

- białe metalowe skrzynie rozrzucone po całej wyspie zawierają lepsze bronie

Dead Island rozwój postaci

Twoja postać zyskuje w trakcie rozgrywki punkty doświadczenia i kolejne poziomy, zyskuje również coraz więcej zdrowia i punktów umiejętności (skill points). Dzięki nim możesz rozwijać poszczególne umiejętności i zyskiwać bonusy ułatwiające rozgrywkę. W Dead Island są 3 drzewka umiejętności każde zawierające inny zestaw skilli. Są to: Fury, Combat i Survival.

Dead Island Bronie

Każda broń występująca w Dead Island posiada następujące charakterystyki:

- Damage – ilość obrażeń zadawanych wrogom
- Force – ilość staminy zabieranej wrogom po trafieniu
- Handling – łatwość posługiwania się bronią, im łatwiejsza w obsłudze broń tym mniej staminy zabiera jej używanie
- Durability – wyrtzymałość broni, odzwierciedla to ile ataków możemy nią zadać zanim się zepsuje
- Condition – stan broni odzwierciedlony jest przez biały pasek wokół ikony broni

Każda broń ma również swój poziom:

- Common (white/biały)
- Uncommon (green/zielony)
- Rare (blue/niebieski)
- Unique (violet/fioletowy)
- Exceptional (violet/fioletowy)

Dead Island Modyfikacje Broni

W Dead Island możemy modyfikować posiadane przez naszego bohatera bronie. Dzięki modyfikacjom bronie zadają większe obrażenia itd. Aby zmodyfikować broń musimy posiadać następujące elementy:

- Workbench – specjalne stoły warsztatowe, przy których możemy ulepszyć czy naprawić broń.
- Craftplan – czyli lista potrzebnych do danej modyfikacji składników.
- Parts – części potrzebne do danej przeróbki, które oczywiście musimy znaleźć w czasie eksplorowania wyspy.
- Weapon – oczywiście broń, która chcesz modyfikować i która jest kompatybilna z posiadanym przez Ciebie Craftplanem. Im silniejszą broń będziesz modyfikował tym większe bonusy ona otrzyma.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes