Devil May Cry Bob Barbas Poradnik

Devil May Cry Bob Barbas

Bob Barbas – walka z tym bossem czeka nas w misji 10 – Złe wieści (Bad News). Sprawdź też poradniki opisujące walki z innymi bossami z gry Devil May Cry:

- Devil May Cry Hunter Poradnik
- Devil May Cry Succubus Poradnik

Devil May Cry Bob Barbas

Podobnie jak walka z poprzednim bossem jest ona podzielona na 3 etapy. Wszystkie 3 etapy walki przechodzimy jednak w ten sam sposób. Boss ten dysponuje kilkoma rodzajami ataków, których unikamy w różny sposób:

Fioletowe lasery – trzy wiązki lasera wystrzeliwane przez bossa i przesuwającej się wokół całej platformy. Wystarczy że nad nimi przeskoczysz.

Niebieskie lasery – wiązka lasera wystrzeliwana w konkretnym kierunku.

Zielone lasery – dwie wiązki lasera, które zmierzają ku sobie próbując zgnieść Dantego, aby je przeskoczyć musisz użyć podwójnego skoku.

Uderzenie energetyczne – Bob używa go gdy zostanie osłabiony. Uderza falą energetyczną, możemy ją ominąć podskakując w odpowiedniej chwili.

Ściana – jest to ściana energii wysyłana od centrum platformy do jej krawędzi, posiada ona dziury/okna (w górnej i dolnej części), musimy się tak ustawić lub podskoczyć by trafić w jedną z dziur.

Devil May Cry Bob Barbas – jak walczyć?

Na podłodze platformy, na której przyjdzie Ci się zmierzyć z Bobem znajdziesz trzy podświetlone linie zakończone kółkami. Ogólnie schemat walki wygląda bardzo podobnie na wszystkich jej etapach. Unikając ataków bossa podbiegamy do kółka podskakujemy i uderzamy je z góry przy pomocy rękawicy Eryx. W tym momencie boss zostaje ogłuszony, podbiegamy szybko do niego i atakujemy go rekawicami. W czasie ataków możesz cały czas podskakiwać, pomoże Ci to uniknąć wysyłanych w Twoją stronę fal energii. W odpowiednim momencie przy pomocy bicza zaatakuj oko bossa (będziesz wiedział kiedy). Przeniesiesz się wtedy “do wnętrza” wiadomości i będziesz musiał pokonać szereg pomniejszych przeciwników. W drugim etapie walki wszystko wygląda tak samo tylko, że do ogłuszenia bossa będziesz musiał uderzyć dwa kółka na ziemi. Postępuj tak samo jak w pierwszej części, na końcu dostając się do drugiego oka i pokonując kolejną grupę wrogów. W trzeciej turze walki będziesz musiał zniszczyć 3 kółka żeby osłabić Boba. Po poknaniu bossa zostaniesz nagrodzony nową bronią – Aquila.

Zobacz też film z walki z bossem Bob Barbas w Devil May Cry:

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes