Dishonored Poradnik

Dishonored Poradnik

Poradnik do Dishonored

Dishonored to FPP (z pierwszej perspektywy) łącząca elementy skradanki i strzelanki. Gra osadzona jest w steampunkowym świecie fantasy, gdzie magia łączy się technologią rodem z wieku pary. Przez wielu graczy Dishonored kojarzony jest z serią Half Life i rzeczywiście kilkoma elementami kojarzy się z tymi kultowymi grami. W Dishonored kierujemy poczynaniami zabójcy, który wcześniej był niesłużnie oskarżonym strażnikiem cesarzowej i jej córki. Oskarżony o zdradę bohater szuka zemsty na arystokratach knujących spisek celem przejęcia władzy. W grze będziemy elieminować kolejne cele przy pomocy broni oraz magicznych mocy. Poniżej znajdziecie kilka ogólnych porad, które mogą przydać się graczom rozpoczynającym swoją przygodę z grą Dishonored.

- Im więcej ludzi zabijesz w czasie wykonywania misji tym większy będzie poziom Chaosu w mieście. Większy poziom Chaosu będzie powodował, że z misji na misję w mieście będzie coraz więcej strażników oraz zarażonych plagą zombie (weepers). Całe Dishonored możemy przejść nie zabijając nikogo będzie to jednak bardzo trudne i będzie wymagało sporo cierpliwości.

- Runy w Dishonored służą do kupowania nowych mocy (w odpowiedniej zakładce w dzienniku – Journal), warto więc zbierać je w każdej misji. W ich lokalizacji pomoże nam mechaniczne serce, w każdej nowej lokacji warto je wyciągnać i sprawdzić jakie sekrety skrywa. Jeśli użyjemy serca patrząc na jakaś ważną dla świata gry postać lub budynek serce opowie nam co nieco o ich sekretach. Warto się nim pobawić gdyż możemy się dowiedzieć dzięki temu wielu ciekawych rzeczy.

- Kościane Amulety (Bone Charms) – lokalizujemy je podobnie jak runy, przy użyciu mechanicznego serca. Kościane Amulety dają nam przeróżne bonusy, zwiększają zdrowie, zmniejszają obrażenia od konkretnych rodzajów przeciwników itd. W sumie w Dishonored występuje 36 różnych kościanych amuletów, jednak w czasie jednorazowego przechodzenia gry napotkamy ich maksymalnie 26. Na początku gry możemy wyposażyć się w maksymalnie 3 amulety na raz. W warsztacie możemy kupić ulepszenia, które pozwolą nam na korzystanie z większej ilości amuletów.

- W czasie misji będziesz znajdował przeróżne wartościowe przedmioty, przy ich podnoszeniu będa od razu zamieniane na odpowiednią ilość walutu. Nie można więc ich używać ani nie pojawią się w Inventory, będzie za to rosła posiadana przez nas gotówka.

- Jeśli chcesz przejść Dishonored dokonując najmniejszej możliwej ilości zabójstw strzałki usypiające do kuszy (sleep darts) będą Twoim najlepszym przyjacielem. Pamiętaj żeby w warsztacie wykupić do nich ulepszenie, dzięki któremu będa natychmiast usypiać przeciwników nawet w trakcie walki.

- Jeśli zdecydujesz się na bezkrwawe przechodzenie gry pamiętaj, że strażników możesz pozbawić przytomności zakradając się do nich od tyłu i podduszając ich (lewy CTRL w wersji na PC). Jeśli chcesz ich w ten sposób eliminować postaraj się zdobyć Kościany Amutel (Bone Charm) – Strong Arms, która skraca czas potrzebny na podduszenie wroga. W każdej grze poszczególne kościane amulety pojawiają się w losowych lokacjach nie możemy więc podać konkretnego miejsca w którym znajdziecie swój.

Zobacz też inne mini poradniki do gry Dishonored:

- Dishonored kombinacje do sejfów

Poradnik do Dishonored

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes