Dragon’s Dogma – Podróżowanie Poradnik

Grając w Dragon’s Dogma zorientowałeś się pewnie, że często musisz przebywać dosyć duże odległości w świecie Gransys. Niestety w grze nie ma systemu szybkiej podróży, który pozwoliłby Ci dostać się błyskawicznie do wybranej lokacji. Są jednak przedmioty i sposoby, które mogą ułatwić Ci podróże po Gransys.

Pierwszym i podstawowym przedmiotem ułatwiającym podróżowanie w Dragon’s Dogma są kamienie Ferrystone. Użycie takiego kamienia powoduje natychmiastowe przeniesienie gracza i jego drużyny do Gran Soren (w pobliże Gildii Pionków – Pawn Guild). Zawsze warto mieć w ekwipunku conajmniej 2 Ferrystones aby po wykonaniu questa czy w razie potrzeby szybko teleportować się do miasta Gran Soren.

Gdzie kupić Ferrystones?

Kamienie Ferrystone możemy kupić, u niektórych kupców. Sprzedaje je Fournival (znajdziemy go najczęściej w rezydencji zaraz koło zamku), a cena zależy od tego czy mamy dodatek Dark Arisen oraz od tego jakie questy wykonaliśmy. W pewnym momencie wątku głównego będziesz musiał zebrać dowody obciążające lub uniewinniające Fournivala. Jeśli zostanie skazany i stracony nie będziesz mógł od niego kupować. Ferrystones sprzedaje również Mountebank w sklepie Black Cat w slumsach (The Venery), jednak jego ceny są dużo wyższe. Ferrystones można również znaleźć w niektórych lokacjach Gran Soren.

Po pokonaniu smoka czyli w tak zwanym Post-Game Ferrystones sprzedają także Joye i Dolec kupcy w Everfall, podziemiach do których pełny dostęp otrzymasz właśnie po ukończeniu wątku głównego i zabiciu smoka.

Gdzie znaleźć Ferrystones?

Oprócz kupowania Ferrystones można także znaleźć. Jednym z miejsc gdzie znajdziemy Ferrystones jest mała łódka zacumowana do niewielkiego pomostu zaraz za ruinami zamku Aernst (The Ruins of Aernst Castle). Są to ruiny zamku zamieszkane przez bandytów znajdujące się w okolicy Witchwood Forest.

Kolejny Ferrystone znajdziemy na szycie ruin Bluemoon Tower po pokonaniu Salometa (w wątku głównym). Ferrystone będzie leżał przy krawędzi.

Po pokonaniu smoka Ferrystones zdobyć możemy w Everfall jako losowy łup w skrzyniach lub po zabiciu potworów. Najczęściej Ferrystones zdobędziemy zabijając w Everfall Snow Harpies i Grimgoblins.

Portcrystal

Drugi bardzo przydatny w podróżowaniu przedmiot w Dragon’s Dogma to Portcrystal. Zdobędziemy go po pokonaniu Gryfa na szczycie Bluemoon Tower (w ramach wątku głównego). Chyba że posiadamy dodatek Dark Arisen wtedy pierwszy Portcrystal znajdziemy w Everfall. Grając w Dragon’s Dogma z dodatkiem Dark Arisen będziemy mieli możliwość zdobycia większej ilości Portcrytals i umieszczenia ich w różnych miejscach mapy.

Jak działa Portcrystal?

Działanie tego kryształu jest bardzo proste wystarczy umieścić go w wybranym przez nam miejscu (po prostu używamy go w inventory). Po umieszczeni Portcrystal użycie Ferrystone spowoduje otwarcie mapy, na której będziemy mogli wybrać czy chcemy przenieść się do Gran Soren czy do miejsca gdzie umieściliśmy nasz Portcrystal.

Dragon's Dogma Poradnik

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes