Dragon’s Dogma Poradnik

W poniższym poradniku znajdziecie kilka ogólnych porad dotyczących początków gry w Dragon’s Dogma, a także kilka ciekowstek i sekretów, o których mogliście nie słyszeć, a które pomogą Ci odkryć nieznane dotąd miejsca i przedmioty w Dragon’s Dogma.

Poradnik do Dragon’s Dogma

- Podróżowanie – w Dragon’s Dogma będziecie musieli przebywać spore dystanse piechotą. Szczególnie na początku zanim zdobędziecie większą ilość Ferrystones i Portcryslat (więcej o szybkim podróżowaniu znajdziecie w Dragon’s Dogma Podróżowanie Poradnik). Podstawowa zasada jest taka, że najmniej walki i potworów znajdziecie w ciągu dnia podróżując drogą. Wtedy podróż będzie najszybsza. Jeśli zboczysz z drogi lub zdecydujesz się na podróżowanie nocą przygotuj się na dużo walki.

- Duże potwory – grając w Dragon’s Dogma napotkasz przeróżne monstra, które będą kilka lub kilkanaście razy większe od Twojej postaci. Generalnie walka z takimi bestiami odbywa się poprzez atakowanie ich czułych punktów. Punkty te są inne dla różnych bestii ale najczęściej będziesz w stanie szybko połapać się gdzie uderzać. W przypadku cyklopów będzie to oczywiście oko, Gryfa atakuj w głowe lub w skrzydła jeśli chcesz go uziemić, walcząc z Chimerą najpierw uderzaj w węzowy ogon i głowę kozła na plecach itd. Czułe punkty możesz atakować albo z dystansu (magią lub bronią miotaną) lub w walce wręcz. Wtedy będziesz musiał najczęściej wspiąć się na potwora aby dosięgnąć konkretnego punktu. Uważaj gdyż w czasie wspinania się na potwora zmniejsza się twoja Stamina, a gdy zejdzie ona do zera spadniesz na ziemię. Oczywiście możesz w czasie wspinaczki na potwora używać eliksirów zwiększających Staminę aby dłużej utrzymać się w walce.

- Kied po raz pierwszy przybędziesz do Gran Soren, wskocz na sam czubek fontanny na placyku przy sklepach i gospodzie. Masz szansę znaleźć tam niespodziankę w postaci worka złotych monet. Na początku gry będą one stanowiły niezły zastrzyk gotówki.

- Leczenie – jeśli Twoja postać nie posługuje się magią i nie ma w swoim arsenale zakleć leczących warto wcielić do naszej drużyny pionka, który takie czary posiada. Będzie on leczył nas i innych członków drużyny w czasie walki. Oprócz tego warto także posiadać zapas leczących eliksirów. Najtańszym sposobem na zdobycie ogromnego zapasu leczących mikstur jest kupno 100 pustych butelek (100 x Empty Flask). A następnie udanie się do jednego z leczniczych źródełek rozrzuconych po świecie Gransys (lakache Healing Springs znajdziecie na poniższej mapce). Następnie wystarczy wejść do jeziorka i napełnić butelki leczniczą wodą. Zajmie nam to chwilę ale za to będziemy mieli ogromny zapas leczących mikstur.

Dragon's Dogma Healing Spring Map

- Darmowe rzadkie przedmioty – jeśli grasz klasą Strider naucz się umiejętności “Master Thief” przy jej pomocy możesz okradać pionki wędrujące po drogach zdobywając w ten sposób losowe przedmioty, w tym od czasu do czasu rzadkie itemy jak na przykład Veteran’s Peridot. W tym celu udaj się na drogę na północ od Gran Soren zaraz za mostem. Drogą tą będa wedrować niezależne pionki. Używając umiejętności “Master Thief” na takim pionku zdobywasz 2 przedmioty. Następnie oddal się na tyle żeby pionek zniknął, a następnie możesz wrócić i ponownie go okraść.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes