Fallout New Vegas Poradnik


Akcja gry Fallout New Vegas rozgrywa się 204 lata po nuklearnej apokalipsie. Ludzkość powoli odradza się po opuszczeniu podziemnych schronów. Nadal jednak świat pełen mutantów, bandytów i złodziei nie jest bezpiecznym miejscem. Ta część serii Fallout jak sam tytuł mówi rozgrywa się w okolicach miasta New Vegas, powstałego na zgliszczach światowej stolicy hazardu. Miastem i otaczającą je pustynią Mojave rządzą walczące ze sobą frakcje. Prawo powstaje tu w oparciu o lufy karabinów i promienie broni energetycznej. Aby przeżyć w brutalnym świecie Fallout New Vegas przyda Ci się coś więcej niż spryt i umiejętności.

Poniżej znajdziecie krótki poradnik do Fallout New Vegas. Być może weterani serii uznają go za banalny, na pewno jednak przyda się tym graczom, którzy swoją przygodę z serią zaczynąją właśnie od Fallout New Vegas.

Fallout New Vegas Poradnik

- Często zapisuj stan gry, nigdy nie wiadomo kiedy zginiesz lub kiedy gra się zawiesi (niestety zdarza się). Do zapisu stanów gry używaj różnych slotów.

- W Fallout New Vegas jest opcja szybkiej podróży do lokacji, które wcześniej odkryłeś. Wystarczy wybrać lokację na mapię Pip Boya i potwierdzić podróż. Nie możesz używać szybkiej podróży w momencie kiedy blisko Ciebie znajdują się wrogowie.

- Nie noś w ekwipunku kilku broni strzelających tym samym typem amunicji. Lepiej wybrać do każdego rodzaju pocisków jedną broń najlepiej odpowiadającą naszemu stylowi rozgrywki. Nosząc kilka rodzajów broni każdego kalibru bardzo szybko wyczerpiemy miejsce w naszym ekwipunku.


- Własne mieszkanie to bardzo przydatna rzecz. Możemy w nim trzymać przedmioty, broń i amunicję i nikt ich nie weźmie. Możesz używać także łóżka aby się leczyć, a po długim śnie we własnym łóżku otrzymasz też bonus “Well Rested”. Pierwsze własne lokum, które możesz zdobyć w Fallout New Vegas to pokój w Dino Dee-lite Motel w Novac. W późniejszym etapie rozgrywki dostaniesz pokój w kasynie Lucky 38. Niektóre questy umożliwią Ci także korzystanie z innych pomieszczeń jak np. pokój w Atomic Wrangler w Gomorrah.

- To jak bonus do punktów doświadczenia uzyskasz za spanie w łóżku zależy też od łóżka. Większą premię zdobędziesz po długim śnie w królewskim podwójnym łóżku niż po kilku godzinach drzemki na obskurnym posłaniu.

- Niektóre bronie w Fallout New Vegas, jak na przykłąd Cowboy Repeater pozwalają na oddanie celnego strzału na bardzo duży dystans, bez włączania trybu VATS. Jeśli dobrze się ukryjemy daleko od wroga i oddamy celny strzał po pierwsze mamy dużą szansę na trafienie krytyczne i dodatkowe punkty XP, a po drugie najprawdopodobniej pozostaniemy nie wykryci.

- Jeśli w trakcie podróży po pustyni Mojave korzystasz w pomocy towarzyszy, pamiętaj gdzie ich zostawiasz. Jeśli każesz swojemu kompanowi na Ciebie poczekać, zapamiętaj miejsce, w którym go zostawiasz. Zaoszczędzisz sobie sporo czasu jeśli nie będziesz musiał go później szukać. Jeśli zgubisz towarzysza możesz poczekać 7 dni czasu w grze, a następnie udać się do miejsca gdzie spotkałeś go o raz pierwszy.

-Jeśli szukasz bardziej szczegółowych informacji na temat gry Fallout New Vegas sprawdź inne poradniki:
Fallout New Vegas Towarzysze
Fallout New Vegas Śnieżne Kule
Fallout New Vegas Frakcje
Fallout New Vegas Książki / Skill Books
Fallout New Vegas Ukryte Bronie Pistolety Poradnik

- Gdy rozwiniesz umiejętność Naprawa / Repair do poziomu 50 punktów będziesz miał możliwość tworzenia zestawu do naprawy broni (Weapon Repair Kit). Po użyciu naprawia on broń, którą masz akurat w ręku. Normalnie naprawianie broni wymaga poświęcenia drugiego egzemplarz takiej samej broni. Zestawy naprawcze bardzo się przydają w przypadku rzadko spotykanych lub drogich broni. Składniki potrzebne do stworzenia Weapon Repair Kit występują dość powszechnie, miej więc oczy szeroko otwarte w trakcie swoich podróży i zawsze zbieraj:

* Duct Tape
* Scrap Metal
* Scrap Electronics
* Wrench
* Wonderglue

Fallout New Vegas

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes