Poradnik do Far Cry 2

Far Cry 2 Poradnik

Far Cry 2 to sequel popularnej strzelanki FPP. W drugiej części trafiamy do ogarniętej wojną Afryki. W samym środku walki pomiędzy lokalnymi watażkami musimy znaleźć tajemniczego osobnika zwanego Szakalem (The Jackal). Aby wypełnić swoją misję będziesz musiał szczuć różne wrogie frakcje przeciwko sobie, wykorzystywać ich słabości oraz podstępem i sprytem zniwelować ich przewagę liczebną. Poniżej znajdziesz poradnik do Far Cry 2 zawierający podstawowe informacje na temat rozgrywki, broni, świata gry itd.


Far Cry 2 Bronie

W Far Cry 2 znajdziemy bardzo dużo przeróżnych broni. Dzielą się one na poszczególne typy jak: karabiny szturmowe, karabiny snajperskie, pistolety, wyrzutnie rakiet itd. Każda broń przy dłuższym używaniu będzie rdzewieć, zacinać się i ogólnie niszczeć. Aby nasza broń posłużyła nam jak najdłużej stosuj się do poniższych zasad:

- kupuj broń – aby odblokować nowe bronie musisz wykonywać misje konwojowania dla handlarzy bronią, pamiętaj też żeby kupić wszystkie ulepszenia zwiększające celność (accuracy) i niezawodność (reliabilty), dzięki temu broń posłuży Ci dłużej

- często odświeżaj swoje uzbrojenie, nigdy nie wiadomo kiedy broń odmówi Ci posłuszeństwa i rozleci się na kawałki

- staraj się nie używać broni zebranej po wrogach, jest ona prawie zawsze zardzewiała i zniszczona, na pewno będzie się dużo częściej zacinać, trzymaj się raczej własnej, zakupionej broni

Far Cry 2 Leczenie

Kiedy nasze zdrowie spadnie do ostatniego możliwego punktu musimy udzielić sobie sami pierwszej pomocy. Zobaczymy wtedy animację jak nasz bohater się opatruje, wyciąga sobie kule czy przypala rany. Po tym będziesz musiał jeszcze użyć strzykawki żeby odnowić swój pasek zdrowia.

Far Cry 2 Planuj swoje ataki

W Far Cry 2 gracze otrzymali do dyspozycji duży, otwarty świat, oferuje on dużą dowolność jeśli chodzi o kolejność wykonywanych misji. Kiedy otrzymujesz misje od UFLL lub APR sprawdź dokładnie na czym ona polega, a będziesz mógł się odpowiednio wyposażyć. Jeśli na przykład będzie trzeba coś wysadzić, kup materiały wybuchowe. Po otrzymaniu standardowej misji od frakcji najprawdopodobniej dostaniesz telefon od swojego kumpla, który zaproponuje Ci alternatywne opcje taktyczne i kilka zadań pobocznych.

Far Cry 2 Sojusznicy

Na samym początku gry poznasz swojego pierwszego kumpla, który będzie Cię wspierał i dawał Ci dodatkowe misje. Te misje zwiększają reputację i poziom Twoich kryjówek (safe houses), tak więc staraj się je wykonywać jak najczęściej. Drugi przyjaciej to ten, który reanimuje Cię gdy padniesz w walce. Jeśli, któryś z Twoich przyjaciół zgnie zastąpi ich inny niezależnie od poziomu Waszej relacji.

Far Cry 2 Eksploracja świata

Najlepszy sposób na poruszanie się na dłuższe dystanse to jazda samochodem. W Far Cry 2 masz do dyspozycji całkiem spory wachlarz różnej maści samochodów i pojazdów. Czasem dojechanie samochodem z jednej lokacji do drugiej może nie być tak proste. Tu z pomocą przychodzą nam przystanki autobusowe, możesz z nich korzystać aby błyskawicznie przemieszczać się między lokacjami. W czasie wycieczek samochodowych, jeśli pozostaniesz na otwartym terenie masz dużą szansę na spotkania z wrogimi oddziałami. Z czasem może to stać się dość irytujące. Staraj się unikać dróg i szlaków, a ominiesz również większość wrogów. Od czasu do czasu zrób sobię przerwę w wykonywaniu misji i poeksploruj trochę świar gry. Odblokujesz dzięki temu nowe kryjówki, znajdziesz posterunki strażnicze i oczywiście walizkę z diamentami.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes