Far Cry 3 Poradnik

Far Cry 3 Poradnik

Far Cry 3 to rozbudowana gra FPS ze sporym otwartym światem, systemem craftingu i dużą ilością dodatkowych pobocznych misji i zadań. W naszym poradniku do Far Cry 3 znajdziecie podstawowe informacje dotyczące rozgrywki.

Poradnik do Far Cry 3

- Broń – broń możesz kupować w sklepach w wioskach i miastach oraz w szafie z uzbrojeniem dostępnej w każdym wyzwolonym posterunku (o posterunkach czytaj niżej w poradniku). Wykonywanie pobocznych misji, odblokowywanie masztów radiowych, wyzwalanie posterunków itd. będzie sprawiało, że niektóre bronie będa dla nas dostępne w sklepach za darmo. Dodatkowo do większości broni dostępne są modyfikacje jak powiększony magazynek, różnego rodzaju celowniki itd. Ulepszenia te również kupujemy w sklepach i szafach z uzbrojeniem.

- Posterunki – są to rozrzucone po terenie obu wysp bazy niewielkie bazy wrogo nastawionych piratów. Posterunek będziemy zdobywać w jednej z pierwszych misji głównego wątku. Dalsze posterunki możemy już wyzwalać na własną rękę. Z wyzwalania posterunków płyną bardzo wymierne korzyści, warto więc zająć się tym już w miarę na początku gry. Po wyzwoleniu posterunku otrzymyjemy:

* możliwość szybkiej podróży do tego posterunku
* dostęp do szafy z bronią znajdującej się w zazwyczaj w baraku w okolicach środka posterunku
* mniej wrogich patroli w okolicach posterunku
* odblokowanie misji pobocznych i wyzwań wokół posterunku

Posterunku możemy zdobywać w różny sposób, frontalnym atakiem, cichą eliminacją czy też podstępem. Na przykład uwalniając z klatek dzikie zwierzęta znajdujące się w niektórych posterunkach. Dość efektywnym sposobem jest zdobycie pojazdu z ciężkim karabinem maszynowym (łódź lub samochód), zbliżenie się do posterunku i koszenie wszystkich wrogów ciągłym ogniem. Im więcej wyzwolonych posterunków będziesz miał na swoim koncie tym większy opór będa stawiać piraci w kolejnych bazach.

- Crafting – czyli wykonywanie przedmiotów. W Far Cry 3 wprowadzono dosyć prosty i przejrzysty system craftingu. Zbierając różne surowce jak części roślin czy skóry zwierząt możemy wykonywać różne przedmioty czy mikstury, które ułatwią nam rozgrywkę. Aby wejść do menu craftingu wychodzimy do głównego meny (na PC – ESC) i wybieramy „Wykonywanie przedmiotów”. Przedmioty, które możemy wykonać to: mikstury, czyli chemikalia wspomagające nas w walce i leczące, wykonujemy je z części różnych roślin. Kolejny typ przedmiotów to zasobniki na mikstury, im lepszy wykonamy tym więcej mikstur danego typu będziemy mogli przy sobie nosić. Zasobniki wykonujemy ze zwierzęcych skór. Kolejny rodzaj przedmiotów to plecaki na łup pozwalające na noszenie przy sobie większej ilości przedmiotów zbieranych ze skrzynek i z trupów. Kabury to również bardzo ważny element naszego wyposażenia – pozwalają one na noszenie większej ilości broni. Zaczynamy grę z jedną sztuką broni, a tworząc coraz lepsze kabury będziemy mogli w końcu nosić przy sobie 4 bronie. Lepszy portfel pozwoli nam na jednorazowe posiadanie większej ilości gotówki. Możemy również wykonać przedmioty pozwalające na noszenie większych zapasów paliwa do miotacza, rakiet czy broni miotanej. Wszystkie te przedmioty wykonujemy ze zwierzęcych skór.

- Maszty radiowe – na terenie obu wysp rozrzucone są maszty radiowe, w sumie jest ich 18. Na szczycie każdego masztu znajdziemy urządzenie nadawcze, które musimy unieszkodliwić. Dzięki temu odblokowany zostanie obszar mapy wokół masztu, a krótka animacja pokaże nam miejsca wokół masztu, które warto odwiedzić w poszukiwaniu łupów. Odblokowywanie kolejnych masztów da nam również dostęp do darmowego uzbrojenia w sklepach.

- “Ścieżka Łowcy” – jest to rodzaj zadań pobocznych polegający na polowaniu na określone gatunki zwierząt przy użyciu konkretnej broni. Po rozpoczęciu takiego zadania (miejsca gdzie możesz je zacząć oznaczone są na mapie) udajesz się do wskazanej lokacji gdzie znajdziesz broń. W następnej wskazanej lokacji znajdziesz zwierzęta. Zabij przedstawiciela gatunku aby wykonać zadania. Z upolowanych zwierząt warto zabierać skóry (podchodzimy do zabitego zwierza i naciskamy przycisk interakcji), które przydadzą nam się wykonywania różnych przedmiotów.

- “Zrzut zasobów” – do rodzaj misji pobocznych dla tych, którzy lubią sobie pojeździć. Początek tego rodzaju misji znajdziemy często w okolicy masztów radiowych. Polegają one na dowiezieniu ładunku do określonej lokacji przy użyciu konkretnego pojazdu.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes