Gdzie szukać porad dotyczących gier online?

Szczególnie, jeśli mamy do czynienia z nową grą online jak np. w przypadku wojennej strategii umieszczonej na internetowej platformie Crusade, trudno nam jest znaleźć rozwiązanie na wszystkie wymagania postawione nam przez jej twórców. Zdarza się, że mamy wyjątkowe problemy z przejściem do kolejnego etapu lub ewolucją naszej postaci. Często są one na tyle poważne, że uniemożliwiają nam swobodną grę. Czy należy się wtedy zniechęcać i zaniechać grania? Nie każdy z nas ma przecież instynkt nieustannego odkrywacza tajemnic. Wcześniej gracze wzbraniali się przed korzystaniem z kodów, poszukiwaniem rozwiązań i porad na forach, obecnie natomiast jest to bardzo popularna praktyka. Gracze, szczególnie ci Internetowi, powszechnie dzielą się swoimi doświadczeniami, przez co dla innych gra nie tyle staje się nudna i niewarta wysiłku, a wręcz przeciwnie, odkrywają swoje nowe możliwości i obszary, które wcześniej pozostawały niedostępne. Gdzie wiec szukać pomocy, jeśli mamy wybitny problem w grze online i znajdujemy się w kropce?

Fora internetowe

Najłatwiejszym sposobem na pozyskiwanie informacji o trickach w danej grze jest zarejestrowanie się na forum dla graczy. Może być ono ogólne i dotyczyć różnych gier – wtedy w jednym miejscu znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących Cie zagadaniem, jeśli grasz w kilka gier lub jedno specjalistyczne jak np. forum dotyczące internetowej gry Crusade. Często nie trzeba daleko szukać, gdyż platformy, na których umieszczona jest dana gra wyposażone są także w fora, po których można się poruszać w tym samym obszarze na jednej stronie internetowej. Fora tego typu cieszą się zazwyczaj największym zaufaniem, gdyż można mieć pewność, że żaden z graczy nie trafił na nie przez przypadek. Publikując na tego typu forum mamy także pewność, że administratorzy lub osoby udzielające nam rad są do tego kompetentne. Niekiedy na tego typu forach udzielają się nawet twórcy gier, którzy dostrzegając wybitnie duży problem wśród społeczności graczy, są w stanie podpowiedzieć skutecznie rozwiązania. Na forach stworzonych na potrzeby danej gry, często nie musimy zakładać kolejnego konta, tylko możemy posługiwać się tym samym, co w grze, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzamy czas, ale także mamy możliwość dokładniejszego pokazania naszego problemu, wrzucając screeny zrobione bezpośrednio w warunkach gry, w których się znaleźliśmy.

Kanały tematyczne na YouTube

Kolejne świetne źródło na temat informacji o grach. Najlepiej jest korzystać z tzw. tutoriali. Dzięki takim filmikom możemy rzeczywiście zobaczyć, jak należy zachowywać się w danej sytuacji, aby przejść do kolejnego poziomu rozgrywki. Filmiki są dynamiczne i szczególnie w przypadku niecodziennych problemów skutecznie rozwiązują wątpliwości. Ponadto zawsze możemy zwrócić się z prośbą o pomoc do twórcy filmiku i wtedy być może dostaniemy od niego receptę na nasze nietypowe wątpliwości.

Specjalistyczna prasa

Obecnie na naszym rynku gazety specjalistycznie nie cieszą się zbyt dużą popularnością, jednak jeśli lubimy tą formę przekazywania informacji, do których zawsze możemy wrócić to możemy nawet zamówić prenumeratę i nie martwić się o brak egzemplarzy w kiosku. Co więcej po pewnym czasie specjalne edycje gazet wydawanych do gier mogą zyskać bardzo dużo na wartości i stać się obiektem kolekcjonerskim dla fanów.

Strony internetowe: spryciarz.pl, tipy.pl

Porad można szukać również na tego typu portalach instruktażowych, na których umieszczane są rożne nośniki przekazywania informacji jak np. pliki, filmiki, ikonografiki i prezentacje. Dzięki nim możemy odnaleźć wiele praktycznych wskazówek, gdyż ich autorzy najczęściej starają się przelać jak najwięcej informacji, zajmując przy tym jednocześnie jak najmniej miejsca.

Jeśli jeszcze wahasz się, czy zadać pytanie na forum, bądź poprosić o wskazówkę pod filmikiem umieszczonym na Youtube, nie musisz dalej się nad tym zastanawiać. Społeczność graczy chętnie pomaga także nowicjuszom, dlatego jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące gry pamiętaj, że „kto pyta nie błądzi”. 

Sprawdź na: http://crusade-online.com/

Gdzie szukać porad dotyczących gier online?

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes