Rappelz poradnik dla początkujących

Rappelz poradnik dla początkujących

Poniższy poradnik do gry mmorpg Rappelz przeznaczony jest dla graczy, którzy ukończyli obszar początkowy na wyspie. Masz więc około 13 – 15 levelu, opuszczasz obszar dla nowych graczy i co dalej? – Rappelz rejestracja

Rappelz – Questy

Od teraz, aż do osiągnięcia mniej więcej 28 levelu będziesz robił masę questów. za wykonywanie questów otrzymamy nie tylko punkty doświadczenia (tzw. expa) ale też pieniądze, mikstury (w tym też mikstury many i staminy), różne przedmioty, itd. W każdym mieście dostępne jest sporo questów, wiele z nich to questy wieloczęściowe. Oczywiście im trudniejsze questy tym większa nagroda za ich wykonanie. Za questy, w których musimy zabić jakiegoś bossa (Boss Quest) otrzymamy najczęściej wartościową nagrodę w postaci mikstur staminy lub cennego łupu. Najlepszą techniką jeśli chcemy zabrać się za questy jest najpierw przejść się po mieście i pozbierać od NPC ‘ów wszystkie dostępne questy, a dopiero potem udać się na ich wykonywanie. Jest to opłacalne z dwóch powodów. Po pierwsze często różne questy wymagają zabicia tych samych potworów, tak więc zabicie jednego potwora zaliczy nam się np. do 2 questów. Po drugie potwory wymagane do questów są często blisko siebie i stracimy tylko czas wracając do miasta po każdym queście.

Jeśli już wykonałeś wszystkie questy z pierwszego miasta, przenieś się do kolejnego, ustaw w nim resurrection spot i bierz się za zbieranie questów.


Rappelz Przedmioty

Kiedy osiągniesz mniej więcej 20 level będziesz musiał zainwestować sporo pieniędzy w nowy ekwipunek. Potrzebujesz nie tylko nowej broni, zbroi, rękawic, butów, pasa i hełmu ale także pierścieni, kolczyków, kostek ataku i obrony. Rada na to jest bardzo prosta, staraj się mocno oszczędzać już od momentu kiedy opuścisz wyspę dla początkujących. Dzięki temu przy 20 levelu powinieneś mieć już jakiś fundusz na zakupy. Jeśli chodzi o ekwipunek to inwestuj w przedmioty co najmniej 5 poziomu.

Jeśli chodzi o pierścienie i kolczyki to są one przydatne dla każdej klasy i warto zainwestować w nie jak tylko będziesz mógł. Kolczyki są dużo droższe niż pierścienie ale dają dużo większe bonusy do naszych statystyk. Generalnie nie oszczędzaj na porządnym ekwipunku, taka inwestycja zwróci Ci się w zabitych potworach.

Rappelz Karty

Karta to przedmiot, w który możesz wyposażyć swoją postać, taka karta wzmocni siłę zaklęcia dla którego została stworzona. Karty mogą być bardzo ważnym dodatkiem. Niektóre karty są dużo lepsze niż inne choć większość z nich dodaje +1 Level do siły danego czaru. Dwie takie same karty mogą być połączone w jedną za pomocą odpowiedniej kostki umiejętności uważaj jednak za każdym razem istnieje spora szansa że operacja się nie powiedzie i stracisz wszystko. Ogólnie rozglądaj się za kartami do czarów, których używasz najczęściej. Jak zbierzesz ich większa ilość możesz pokombinować z łączeniem ich. Na pewno stracisz sporo z nich ale i tak się powinno opłacić.

Drużyna

W Rappelz jak w większości innych gier mmorpg w wielu sytuacjach będziesz musiał połączyć się z innymi graczami i stworzyć drużynę (party). Jesli na przykład jesteś na jakimś obszarze i zabijasz określony rodzaj potworów do questa. Napotkasz innego gracza, który też zabija te same potwory. Zamiast rywalizować zapytaj go czy robi tego samego questa, jeśli tak to połączcie siły, a będzie Wam obu zliczał się do questa każdy zabity potwór. Również wiele questów z bossami wymaga działania drużynowego. Kiedy już dołączysz do grupy zachowuj się porządnie. Jeśli zaczniesz robić przysłowiową trzodę, w przyszłości możesz spotkać się z odmową przyjęcia do grupy.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes