World of Warcraft – poradnik jaką profesję wybrać.

Wybór profesji w World of Warcraft to sprawa bardzo ważna, warunkuje ona ilość pieniędzy jaką będziemy posiadać, nasze przedmioty oraz ulepszenia. Mówi się bardzo dużo, że dobór profesji powinien być zależny od klasy. Cóż, w dużej mierze to prawda aczkolwiek nie musi stanowić to zasady, każdy może wybrać profesję jaką chcę, a to czy będzie ona pasowała do danej klasy to już inna rzecz.


Cóż, wyróżniamy profesje z których pozyskujemy składniki oraz takie, które ze składników tworzą rzecz. Ogólnie rzecz biorąc najważniejsze połączenia powinny być każdemu znane. Standardowy schemat profesji u każdej z postaci wygląda w ten sposób: 1 profesja typu zbieractwo + jedna profesja typu Crafting ( tworzenie). Najpopularniejsze to oczywiście Alchemy + Herbalism, Mining + Blacksmithing/Jewelcrafting, Skining + Leatherworking oraz Tailoring+ Skining.

Pisałem wcześniej, że dobrze jest dobierać profesje pod dane klasy. Dlaczego? Otóż każda z klas w World of Warcraft ma dozwolony określony typ zbroi, którą może nosić. Np. Mage może nosić ubrania typu Cloth, które uzyskujemy z Tailoring, a więc dla Maga dobry będzie Tailoring. To samo np. w przypadku Rogue. Rogue nosi Leather więc dobre będzie dla niego Leatherworking. Najczęściej gracze budują swoje profesje właśnie według tego wzorca. Również popularne jest tworzeni profesji zarobkowych czyli prawie we wszystkich przypadkach Mining+ Herbalism (Skinning jest mniej dochodowy). Jeżeli chodzi o zależność profesji od profesji, to najwięcej do powiedzenia ma Mining, z którego materiały wykorzystywane są w aż trzech innych profesjach (Blacksmithing, Jewelcrafting oraz Engineering). Logicznie zatem Mining jest najpopularniejszą profesją w grze, również dzięki temu, że sam Mining potrafi generować ogromne zyski finansowe. Profesje typu Jewelcrafting czy Enchanting mogą być wybrane dla każdej postaci ze względu na to, że są to profesje, które ulepszają itemy. Enchanting nie jest powiązany z żadną drugą profesją, dlatego też jest najtrudniejszą profesją do wyskillowania. Najciekawszą profesją wydaje się być Engineering, który jednak bardzo rzadko jest wybierany. Dlaczego? Otóż wszyscy zarzucają tej profesji, że „zajmuje się pierdołami” Inaczej mówiąc nie tworzy nic przydatnego. To nie prawda, Engineering daje nam takie rzeczy jak liczne ładunki wybuchowe, gogle czy motocykl, który jest oznaką najwyższego szpanu w World of Warcraft (jego stworzenie szacuje się na wydanie ponad 7 tysięcy Golda). Wyróżniamy także profesje poboczne. Nie mają one takiego znaczenia jak profesje główne, ale są przydatne. Do profesji dodatkowych zaliczamy First Aid, Cooking, Fishing. First Aid szczególnie przydatny jest dla postaci, które nie mają własnego leczenia (Rogue, Mage, Warrior, Hunter) First Aid jest zwłaszcza pomocny podczas Levelingu. W PvP średnio się przydaje. Natomiast Cooking jest zdecydowanie częściej wybieraną profesją ponieważ służy wszystkim klasom jednakowo. Tworzy jedzenie najwyższej klasy (zdecydowanie lepsze niż to, które kupujemy u vendora + nie musimy płacić) Profesje dodatkowe bardzo często są przez graczy po prostu ignorowane, a to poważny błąd, gdyż mają naprawdę wysoką wartość. Profesje są bardzo ważną częścią świata World of Warcraft, inna sprawa, że ta właśnie gra posiada najlepiej rozwinięty i najciekawszy system profesji. Jedynym błędem, którego nie należy popełniać przy doborze profesji to wybierać dwie profesje produkujące przedmioty. Brak materiałów oraz brak pieniędzy na nie spowoduje, że będą one bardzo opóźnione względem naszego levelu.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes