Hitman: Absolution Poradnik

Hitman Absolution Poradnik

Hitman: Absolution czyli w polskiej wersji Hitman: Rozgrzeszenie to kolejna gra z serii o łysym zabójcy. W tej odsłonie czeka nas jeszcze więcej akcji i spektakularnych zamachów. Weterani serii na pewno nie potrzebują poradnika aby poradzić sobie z nowych Hitmanem. Jeśli jednak są wśród Was osoby, które pierwszy raz grają w Hitmana zapraszamy do naszego poradnika. Znajdziesz w nim opisane kilka istotnych elementów gry w Hitman: Absolution.

Poradnik do Hitman: Absolution

Przebrania – W trakcie gry w Hitman: Absolution nie raz będziemy musieli skorzystać z przebrania aby dostać się do kolejnego obszaru misji czy przejść koło strażników. Przebrane możemy zdobyć na dwa sposoby. Po pierwsze możemy unieszkodliwić przeciwnika, a następnie zabrać mu ubranie, a po drugie możemy przebranie po prostu znaleźć leżące sobie i czekające na nas. UWAGA: postacie w tych samych strojach mogą Cię rozpoznać gdy będziesz za długo przebywał w ich pobliżu. Przechodząc koło nich możesz używać punktów instynktu aby się zamaskować. Będąc przebranym np. za strażnika, staraj się nie przebywać za dużo w pobliżu innych strażników. Jakie przebranie najlepiej wybrać? Najlepszym wyborem będzie strój, który ma jak najmniej postaci na danym poziomie. Im mniej tak samo ubranych osób tym mniejsza szansa, że zostaniesz rozpoznany.

Chowanie się tłumie – w niektórych misjach Hitman: Rozgrzeszenie będziesz musiał ukrywać się gęstym tłumie ludzi. Jesli ktoś wypatrzy Cię w tłumie i zacznie rosnąć pomarańczowa strzałka nie wykonuj gwałtowych ruchów. Spokojnie odwróć sie i zacznij się oddalać od obserwującej Cię postaci. Po chwili manewrowania w tłumie powinieneś nabrać wprawy w unikaniu strażników.

Jeśli lubisz dobre gry MMORPG – zapraszamy na Star Wars The Old Republic Rejestracja, gdzie założysz darmowe konto w najbardziej rozbudowanej grze z Gwiezdnych Wojen.

Skrzynie, szafy itd. – w wielu misjach nowego Hitmana napotkasz również szafy, skrzynie itd. Możesz się nich chować i bezkarnie rozglądać się ze środka. Oczywiście pod warunkiem, że nikt nie widział jak wchodzisz do takiego schowka. Schowki te służą także do ukrywania ciał unieszkodliwionych przeciwników.

Odwracanie uwagi – W Hitman:Absolution istnieje szereg sposobó na odwracanie uwagi strażników i innych przeciwników. Możemy np rzucić jakimś przedmiotem (w różnych misjach leży ich pełno) w określonym kierunku, a zaniepokojony strażnik pójdzie sprawdzić miejsce, w którym ów przedmiot upadł. Innym sposobem na zwrócenie uwagi jest bieg. W wielu misjach Hitmana wystarczy, że przebiegniemy kawałek, a zwróci to uwagę strażników. Pamiętaj, że przyjdą oni sprawdzić miejsce, w którym skończyłeś biec. Czasem warto więc kawałek podbiec, a następnie ukryć się w pobliżu i zneutralizować straznika, który przyjdzie sprawdzić co się stało. Następny sposób na zwabianie strazników w pułapkę i odwracanie uwagi to radio. I nie chodzi tu o rzucanie radiem czy walenie nim po głowie. Rozsiane po różnych misjach radia możemy podnieść, umieścić w odpowiednim miejscu, a następnie je włączyć. Znajdujące się w pobliżu postacie przyjdą zaciekawione aby radio wyłączyć. Możemy się wtedy z nimi rozprawiać, pamiętaj jednak żeby najpierw poczekać aż wyłączą radio. Jeśli tego nie zrobisz kolejny strażnik może się pojawić w czasie gdy będziesz załatwiał pierwszego.
Ukrywanie ciał – Ukrywanie pokonanych przeciwników daje nam dodatkowe punkty. Pamiętaj, że ciała możesz ukryć nawet pod sam koniec misji, kiedy już szansa na wykrycie jest bardzo mała lub żadna. Ciała w Hitman: Rozgrzeszenie możemy ukrywać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to zwykłe schowki czyli różnego rodzaju szafy, skrzynie itd. Każdy taki schowek mieści dwa ciała. Drugi rodzaj schowków to przepaście, zsypy, dziury w podłodze itd. Nie mają one ograniczonej pojemności i możemy w ten sposób ukryć dowolną liczbę unieszkodliwionych przeciwników.

Hitman Absolution Tytuły – neutralizując przeciwników w określony sposób przez jakiś czas będziemy w Hitmanie otrzymywać różne tytułu. Poniżej lista tytułów w Hitman Rozgrzeszenie oraz informacja o tym co musimy zrobić aby je otrzymać.

Sandman – ogłuszanie przeciwników duszeniem.
Wojownik dynastyczny – eliminowanie wrogów przy pomocy katany.
Dynamitowy Harry – eliminowanie wrogów przy pomocy zdalnych ładunków wybuchowych.
Doktor Śmierć – unieszkodliwianie wrogów strzykawką z ukrycia.
Grabarz – ukrywanie ciał w różnych schowkach.
Pianista – eliminowanie wrogów przy pomocy garoty.
Żniwiarz – eliminowanie wrogów przy pomocy strzelania instynktownego (nauczysz się tego pod koniec pierwszej misji).
Rewolwerowiec – eliminowanie wrogów przy pomocy rewolwera.
Barman – eliminowanie wrogów przy pomocy butelek.
Czołg – otrzymanie dużej liczby obrażeń od przeciwników.
Miotacz – eliminowanie wrogów przy pomocy rzucanych w nich ostrych przedmiotów.
Widmo – eliminowanie wrogów przy pomocy pistoletów z tłumikiem.
Fatum – eliminowanie wrogów poprzez zaaranżowane wypadki.
Czempion – eliminowanie wrogów walką wręcz.
Berserker – eliminowanie wrogów przy pomocy topora strażackiego.
Brutus – eliminowanie wrogów przy pomocy noża, z ukrycia.
Wiking – eliminowanie wrogów przy pomocy kija baseballowego.
Maestro – eliminowanie wrogów przy pomocy karabinu snajperskiego.
Kolos na glinianych nogach – eliminowanie wrogów przy pomocy strzelby.
Rabuś – ten tytuł otrzymamy gdy będziemy używać przeciwników jako żywych tarcz i pozwalać im ginąć od ognia innych strażników.

Poradnik do Hitman Absolution

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes