Hosting pod własny serwer gier

Jeszcze kilka lat temu gry kupowano przede wszystkim dla trybu Single Player. Dziś sytuacja wygląda zgoła inaczej. Dzięki m.in. coraz lepszej infrastrukturze sieciowej w przystępnej cenie, multiplayer cieszy się w Polsce stale rosnącą popularnością, a co za tym idzie generuje całkiem pokaźne zyski. I to nie tylko dla producentów gier, gdyż przybywa ludzi decydujących się na „postawienie” własnego serwera służącego innym graczom. Grunt to niezawodny i szybki hosting.

Własny hosting gier

Drugie życie gry

Zanim przejdziemy do garści podpowiedzi dotyczących wyboru optymalnego hostingu, to zatrzymajmy się przy jeszcze jednej kwestii, która jest związana z tematem artykułu. Nieoficjalne serwery gier są świetnym sposobem na przedłużenie „życia” produkcji. Niestety wydawcy po pewnym czasie od premiery zazwyczaj decydują się na zamknięcie serwerów. Na bieżące wsparcie mogą liczyć głównie nowe tytuły, które pomimo lepszej oprawy graficznej często ustępują starszym grom pod względem grywalności. Odpowiedzią fanów na trudności bywa stworzenie własnego „lobby” i tym samym ulubiona forma rozrywki zyskuje drugie życie.

Serwer dedykowany czy VPS?

g2

Jeżeli serwer gier ma służyć większej grupie odbiorców i zarabiać na siebie, wówczas nie można szukać kompromisów, lecz wybrać maszynę gwarantującą nieprzerwaną i szybką pracę. Wiele również zależy od naszych możliwości finansowych, jakimi dysponujemy. Dlatego w początkowej fazie projektu warto pomyśleć o serwerze VPS – https://www.netdc.pl/serwery-vps. VPS DirectAdmin II od NetDC.pl posiada bardzo mocne parametry w niezłej cenie. Za możliwość korzystania z serwera wyposażonego w: dysk 100 GB SSD, nielimitowane łącze 100 Mbit, procesor 3×3 Ghz oraz 6 GB pamięci RAM zapłacimy ok. 1 tys. zł/rok. Co ważne, w dowolnym momencie można zwiększyć parametry usługi. Z kolei panel administracyjny umożliwia swobodne wykonywanie wielu modyfikacji.

Dla osób o większym budżecie i planach polecane są serwery dedykowane- https://www.netdc.pl/serwery-dedykowane Firma NetDC.pl w swojej „stajni” posiada kilka pakietów. Najmocniejsza wersja, to wydatek rzędu ok. 3,6 tys. zł za rok. Sprzęt jest godny swojej ceny. Hostingodawca oferuje serwer składający się z:

  • procesora Intel Core i7 4770 3,40Ghz 4 cores / 8 threads
  • dysku o pojemności: 4 x 1000GB SATA II (RAID 1+0)
  • pamięci RAM: 32 GB DDR 3.

A to wszystko na nielimitowanym łączu 100 Mbit. Kolejnymi atutami są: polska lokalizacja w poznańskim datacenter, realizacja zamówienia w ciągu zaledwie godziny, całodobowe wsparcie techniczne oraz gwarantowana dostępność usługi na poziomie 99,9 procent. – Dysponujemy kompletnym zabezpieczeniem prądowym w postaci zespołu UPS i agregatów prądotwórczych, a także własnej stacji transformatorowej. Oprócz tego mamy zapewnione w pełni redundantne przyłącza świadłowodowe od ponad 5 niezależnych dostawców – podkreśla Katarzyna Kurzawa z NetDC.pl.

Co ważne, NetDC.pl traktuje swoich Klientów na partnerskich i przejrzystych zasadach, stanowiąc istotne wsparcie dla biznesu kontrahenta. 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes