Poradnik do inFAMOUS 2

inFAMOUS 2 Poradnik

W inFAMOUS 2 gramy jako Cole MacGrath. W pierwszej części gry był on gońcem rowerowym. Kiedy jedna z dostarczanych przez niego przesyłek okazała się bombą elektromagnetyczną Cole otrzymał nadprzyrodzone moce. W inFAMOUS 2 nasz bohater musi powstrzymać Bestię (the Beast) ogromnego tytana, który niszczy miasta i może zgładzić całą ludzkość.

Cole wie, że nie jest wystarczająco potężny żeby pokonać Bestię, udaje się więc do New Marais (miasto inspirowany Nowym Orleanem). Niektóre części New Marais są zalane i zrujnowane, inne kontrolowane są przez samozwańczą milicję. Jeszcze inne dzielnice są strefami walki pomiędzy mutantami i najemnikami.

Eksplorując miasto i wykonując kolejne misje będziemy mieli szanse znaleźć Dead Drops, dzięki którym dowiemy się więcej na temat fabuły oraz Blast Shards, które zwiększą maksymalny poziom Twojego zdrowia.

Poniżej znajdziesz prosty poradnik do inFAMOUS 2 zawierający podstawowe informacje na temat sterowania i rozgrywki:

- Na początku gry warto poświęcić kilka minut na oswojenie się ze sterowaniem. Jest ono trochę inne niż w większości strzelanek czy gier TPP, co oczywiście nie oznacza że gorsze. Pamiętaj też, że wiele rodzajów ataków jest efektywna jedynie kiedy używasz ich z celowaniem.


- Kiedy otrzymasz nową moc wypróbuj ją. Niektóre z nich są bardzo przydatne ale trzeba się przyzwyczaić do ich używania. Często w czasie misji będziesz w sytuacjach, które będą wymagały użycia konkretnej mocy. Dobra znajomość wszystkich Twoich możliwości pozwoli Ci szybciej “rozgryźć” takie miejsca.

- Czasem kiedy będziesz próbował przejąć kontrolę nad daną częścią miasta będziesz musiał wykonać poboczną misję. Aby ją otrzymać musisz walczyć z milicją, powstrzymywać rozboje i porwania na terenie tej dzielnicy. W końcu któryś z pokonanych przeciwników zostawi po sobie misję. Po jej wykonaniu przejmiesz kontrolę nad danym terenem.

- Używając ataków wręcz zapełniasz sobie pasek “finisher meter”, na ekranie znajdziesz go lewej stronie. Po zapełnieniu paska możesz w czasie walki nacisnąć trójkąt żeby automatycznie zabić przeciwnika.

inFAMOUS 2 Dead Drops

Dead Drops to gołębie, które możesz znaleźć w różnych częściach miasta. Kiedy trafisz takiego gołębia wypada z niego pendrive pozwalający na odsłuchanie materiału audio wprowadzającego Cię w fabułę gry. Na mini mapie możesz zobaczysz Dead Drops jako poruszające się symbole ptaka. W sumie w całej grze jest 29 Dead Drops. Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi wszystkimi Dead Drops w inFAMOUS 2:

inFAMOUS 2 Dead Drops mapa

inFAMOUS 2 Blast Shards

Eksplorując New Marais możemy znaleźć Blast Shards, odłamki kryształów, które pozwolą nam na poszerzenie możliwości naszego bohatera. Odłamki możesz zlokalizować na mini mapie poprzez wciśnięcie L3. Często znajdują się one na ścianach budynków. Jeśli zdobędziesz połowę znajdujących się w grze kryształów zdobędziesz trofeum “Shardcore”. Jeżeli natomiast zbierzesz wszystkie kryształy otrzymasz trofeum “Just one more”. W sumie w całym inFAMOUS 2 znajduje się 305 kryształów Blast Shards.

Pamiętaj, że część kryształów znajduje się bombach umieszczonych na budynkach. Taką bombę będziesz musiał unieszkodliwić poprzez wyssanie z niej mocy. Po tym będziesz mógł podnieść kryształ. Część kryształów jest też w posiadaniu innych osób. Musisz taką osobę zaatakować żeby odebrać jej kryształ. Otrzymasz za to punkty złej karmy. Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi pozycjami Blast Shards w inFAMOUS 2:

inFAMOUS 2 Blast Shards mapa

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes