Last of Us Poradnik

Nasz poradnik do Last of Us zawiera informacje na temat kilku aspektów tego hitu ma PlayStation 3. Znajdziecie tu informacje na temat walki, ulepszania przedmiotów i radzenia sobie w świecie opanowanym przez zainfekowanych i bandytów.

Poradnik do Last of Us

Tryb nasłuchiwania – w tym trybie ekran lekko się przyciemnia, a sylwetki wrogów znajdujących się w pobliżu będa oznaczone rozjaśnionymi konturami. Tryb nasłuchiwania powinien być Twoim podstawowym narzędziem przetrwania więc od początku gry staraj się go używac jak najczęściej. Dzięki niemu będziesz wiedział ilu wrogów znajduje się w pobliżu, a także przyglądając się ich konturom będziesz wiedział jacy to przeciwnicy i jak uzbrojeni. Pamiętaj jednak, że tryb nasłuchiwania pokazuje tylko wrogów, którzy akurat wydają jakiekolwiek dźwięki, poruszają się, rozmawiają itd. Jeśli wróg będzie stał całkowicie nieruchomo nie zobaczysz go w tym trybie, także zawsze miej oczy szeroko otwarte. Rozwijając odpowiednie umiejętności będziesz mógł powiększyć zasięg działania tego trybu i wykrywać wrogów na dalsze odległości.

Walka – pamiętaj, że w Last of Us bardzo wielu przeciwników możesz po prostu ominąć zamiast walczyć z nimi i marnować cenną amunicję. Używając trybu nasłuchiwania i skradając się możesz z łatwością ominąć sporo walki. Rzucając cegłami i butelkami możesz odwracać uwagę wrogów. Oddzielonych od grupy przeciwników możesz eliminować po cichu poprzez duszenie lub np. celnym strzałem z łuku w głowę. Oczywiście są też miejsca, w których walki uniknąć się nie da. W starciach z większymi grupami wrogów wykorzystaj koktajle mołotowa i bomby. Zawsze staraj się mieć przynajmniej po sztuce tych broni gdyż często mogą przeważyć o losach starcia.

Ulepszanie broni – do ulepszania broni potrzebujesz trzech rzeczy narzędzi odpowiedniego poziomu, części, które zbierasz w czasie gry i stolika warsztatowego do ulepszania broni, które znajdziesz co jakiś czas. Narzędzia znajdujesz raz i możesz ich używać cały czas, każde ulepszeni będzie wymagało okreslonej liczby części. Przeszukuj wszystkie zakamarki w poszukiwaniu części i innych przydatnych rzeczy. W pierwszej kolejności ulepsz kabury, dzięki temu będziesz mógł szybciej zmieniać broń. Co do kolejnych ulepsze to zależy od tego jakie bronie lubisz. Warto ulepszyć pistolet 9mm gdyż jest to w miarę uniwersalna broń. Łuk również dobrze się sprawdza ze względu na dobry zasięg i możliwość eliminowania wrogów po cichu. Z zabitych łukiem wrogów możemy również odzyskiwać amunicję.

Last of Us ulepszanie broni

Rozwijanie umiejętności – w trakcie rozgrywki w Last of Us będziesz znajdował Suplementy w postaci buteleczek z pigułkami lub czasami w postaci roślinek w doniczce. Suplementy służą do rozwijania umiejętności naszego bohatera. Jeśi posiadasz odpowiednią ilość Suplementów możesz w każdej chwili rozwinąć daną umiejętność w Menu w zakładce z wizerunkiem pigułki. W pierwszej kolejnści warto rozwinąć Drżenie Broni co ułatwi celowanie, szczególnie do oddalonych wrogów. Następnie rozwiń Obszar trybu nasłuchiwania co pozwoli Ci wykrywać wrogów na większy dystans. Nie warto rozwijać umiejętności Szybkie leczenie i Szybkie tworzenie przedmiotów. Chyba, że wszystkie inne umiejętności masz już maksymalnie zwiększone i nie masz co robić z pozostałymi suplementami.

Crafting – ze znalezionych w czasie rozgrywki surowców Joel może wytwarzać bardzo przydatne przedmioty ja Apteczki, Koktajle Mołotowa czy Ostrza. Warto dokładnie przeszukiwać wszystkie lokacje aby znaleźć jak najwięcej surowców. Pamiętaj, że Surowców możesz nosić ograniczoną ilość jeśli więc masz maksymalny zapas danego surowca warto stworzyć z niego jakiś przedmiot aby zrobić miejsce na zbieranie następnych. Zawsze staraj się mieć w zapasie jedno Ostrze gdyż czasem będziesz napotykał się na drzwi, które można otworzyć tylko ostrzem. Takie drzwi prowadzą najczęściej do małych pomieszczeń pełnych amunicji, części i innych przydatnych przedmiotów. Oprócz ostrza staraj się mieć również zawsze conajmniej jedną apteczkę w zapasie. Jak już wspomnieliśmy wyżej Koktajle Mołotowa i Bomby sprawdzają się świetnie przy eliminowaniu większych grup wrogów.

Zobacz też inne poradniki do Last of Us:

- Last of Us Sejfy

- Last of Us Narzędzia

Last of Us crafting

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes