Poradnik do Little Big Planet 2

Little Big Planet 2 Poradnik

Poniżej znajdziesz kilka podstawowych porad i informacji na temat rozgrywki w Little Big Planet 2.

Przedmioty – Item Bubbles

Zbieranie różnych przedmiotów (Item Bubbles) to jedno z naszych głównych zajęć w Little Big Planet 2. Na przedmioty składają się różne obiekty, naklejki czy materiały, które zebrane w Story Mode posłużą nam później do tworzenia naszych własnych poziomów. W każdym etapie Story Mode do zebrania jest określona liczba przedmiotów. Na głównej mapie przy każdym levelu zobaczymy wartość procentową, która określa ile przedmiotów już udało nam się zebrać z danej planszy.

Oprócz przedmiotów, które zbieramy w trakcie przechodzenia danego levelu, są również przedmioty otrzymywane w nagrodę. I tak otrzymamy 3 Item Bubbles za ukończenie każdego poziomu, 3 za ukończenie go bez straty życia i 3 za zebranie wszystkich przedmiotów na danym levelu. Kiedy w trakcie gry na danym poziomie usłyszysz odgłos krzyku oznacza to, że właśnie zebrałeś wszystkie przedmioty dostępne na tym etapie.

Klucze – Keys

Klucze można znaleźć w większości poziomów w Little Big Planet 2. Po zebraniu klucza dla danego levelu odblokowywany jest bonus level, który pojawi się na głównej mapie zaraz obok odpowiedniego poziomu. Te bonus levele najlepiej sprawdzają się w grze Multiplayer.

Switch Triggers

Switch Triggers wyglądają jak dziwne kształty z gładkiego kartonu, znaleźć je możesz porozrzucane na różnych poziomach. Na takim kartonie musisz umieścić odpowiednią naklejkę odpowiadającą jego kształtowi. Naklejki to jeden z rodzajów przedmiotów, które znajdziesz lub otrzymasz w nagrodę w trakcie gry. Gdy przykleimy odpowiednią naklejkę do Switch Triggera czeka nas jakaś nagroda. Czasem są to dodatkowe przedmioty, a czasem ułatwione przejście poziomu.

Życie

Jeśli zginiemy w Little Big Planet 2, odrodzimy się w ostatnich checkpoint ‘cie. Checkpointy mają postać okrągłych drzwi z jasnym światłem dookoła. Przy każdym checkpointcie będziesz musiał ustalić liczbę żyć, którą możesz tu wykorzystać (wyjątkiem są checkpointy ze znakiem nieskończoności). Z każdym straconym życiem w danym punkcie kontrolnym białe światło wokół niego będzie przygasać. Gdy zostanie nam 1 życie światło zmieni kolor na czerwony i rozlegnie się dźwięk alarmu. Będziesz musiał dotrzeć do nowego checkpointa aby zdobyć kolejny zestaw żyć do wykorzystania. Jeśli zmarnujesz ostatnie życie przed dotarciem do kolejnego checkpointa będziesz musiał cały poziom przechodzić od nowa.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes