Metro Last Light Solucja Rozdział 13: Bandyci

Wsiadaj do pojazdu i jedź tunelem, a po chwili przebijesz kolejną drewnianą ścianę. Za nią znajdziesz grupy cywili, będziesz mógł posłuchać ich rozmów, a z niektórymi pohandlować. Ruszaj dalej wzdłuż torów i wejdź w drzwi po prawej stronie. Znajdziesz się w zniszczonym wagonie, w którym dwóch bandziorów pastwi się nad kobietą. Możesz uratować dziewczyną załatwiając oprychów, po chwili do wagonu wejdzie trzeci napastnik.

Wracaj na tory i skieruj się w prawo. Po chwili dotrzesz do rozmawiających ze sobą bandytów. Po krótkiej chwili jeden z nich podpali drewniane skrzynie. Używając pistoletu z tłumikiem zestrzel lampę po lewej i trzymając się ściany rusz za bandytą, który podpalił skrzynie. Podkradnij się do niego zanim dojdzie do wagonu i zneutralizuj go. Kolejnego bandytę znajdziesz siedzącego w wagonie po prawej. Po załatwieniu i tego zgaś lampę i ruszaj dalej. Zneutralizuj kolejnych dwóch bandytów i idź wzdłuż torów gdzie znajdziesz kolejną dwójkę przy ognisku. Po załatwieniu ich uwolnij więźniów, odblokuje to dalszą drogę dla Twojego pojazdu.

Wracaj do swojej wiernej maszyny i ruszaj dalej torem. Po przejechaniu przez skażony radiacją teren zatrzymaj pojazd i wejdź do pomieszczenia z prawej. Korytarzem dojdziesz do toalety, w której znajdziesz kolejną notatkę (19 z 43). Weź ją i wracaj na tory gdzie będzie jeszcze jeden bandzior. Idź dalej wzdłuż torów, a dotrzesz do stacji metra opanowanej przez bandytów. Załatw wszystkich, a po dojściu do rozwidlenia idź w prawo i przejdź przez drzwi. Po lewej będzie dwóch rozmawiających wrogów, kiedy jeden zacznie odchodzić, załatw po cichu drugiego. Następnie szybko zajmij się drugim. Idąc dalej korytarzem napotkasz kolejnych bandytów, będą tak ulokowani, że możesz ich kolejno ogłuszać. Na końcu znajdziesz dźwignię, która musisz przestawić.

Po oczyszczeniu prawej strony wracaj na tory i idź w lewo. Udaj się do wagonu gdzie możesz po cichu wykończyć po kolei wszystkich przeciwników. Po załatwieniu sprawy przejdź przez bramę. Przy torach będzie jeszcze trochę wrogów, warto ich wykończyć po cichu zanim wsiądziesz na powrót do pojazdu. Kawałek dalej dojdziesz do skrzyżowania, idź w prawo. Po prawej będzie wejście do lokacji z bandytami gdzie będzie kolejna notatka, będziesz mógł tam też uratować kolejnych więźniów i zdobyć osiągnięcie Komandos. Jeżeli chcesz oczyścić tą lokację to poczekaj, aż strażnicy w pierwszym korytarzu się rozejdą. Załatw cichaczem pierwszego, a następnie drugiego. Trzeci wróg stoi w korytarzu oparty o ścianę.

Korytarzem dotrzesz do kuchni, przejdź przez nią, a kolejnego wartownika znajdziesz siedzącego w przejściu. Spójrz w lewo, a zobaczysz siedzącego na krześle turpa, a za nim kolejną notatkę (20 z 43). Weź notatkę i przejdź przez drzwi po prawej. Tu trzymana jest w niewoli kobieta z dziećmi. W czasie scenki z atakującym Cię bandytą wciskaj klawisze wskazane na ekranie. Po walce przejdź przez czerwone drzwi i idź w prawo. W ten sposób znajdziesz się na powrót w tunelu.

Idź na skrzyżowanie i ustaw zwrotnicę tak aby zielone światło zapaliło się po prawej stronie. Wskakuj do pojazdu i po rozpędzeniu się zniszcz kolejną drewnianą barykadę. Teraz ruszaj przed siebie, a na końcu skręć w lewo i przejdź przez zniszczony pociąg. Znajdziesz się w sporej lokacji zamieszkanej przez mutanty. Na razie jesteś bezpieczny możesz więc przeszukać stację. Znajdziesz tu trochę amunicji i broń na górnym poziomie. Kiedy będziesz gotowy użyj liny z dzwonkiem przy brzegu. Teraz czeka Cię dość trudny moment. Musisz bronić się przed mutantami do przybycia promu. Cały czas pozostawaj w ruchu, najlepiej sprawdza się tu strzelba z dużym magazynkiem. Kiedy przybędzie prom szybko wskakuj na pokład.


Powrót do spisu treści Metro Last Light Solucja

.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes