Metro Last Light Solucja Rozdział 3: Paweł

No i znalazłeś się niewoli u nazistów. Po dłuższej scence na początku wejdź za Pawłem do szybu. Kiedy dotrzecie do pomieszczenia celami schyl się (domyślnie klawisz CTRL) i idź w kuckach schowany za Pawłem cały czas pozostając w cieniu. Gdy znajdziecie się po drugiej stronie pomieszczenia podejdź do Pawła od przodu, a będzie mógł on wejść wyżej i spuścić Ci drabinkę. Wejdź po niej na górę i nadal kucając skieruj się w lewo. Po krótkiej chwili napotkanie dwóch przeciwników. Ty musisz zneutralizować tego po lewej (drugim zajmie się Paweł). Cały czas będąc schylony podkradnij się do wroga od tyłu, możesz go albo zabić (klawisz V) albo ogłuszyć (klawisz E). To czy będziesz zabijał i czy ogłuszał ludzi będzie miało ostatecznie wpływ na zakończenie gry.

Po zneutralizowaniu strażników użyj znajdującej się obok dźwigni. Wejdź po kładce do góry i wykręć żarówkę po prawej. Jeśli spojrzysz w lewo zobaczysz po drugiej stronie strażnika z latarką. Kiedy przejdzie w prawo przejdź po kładce i zajmij się strażnikiem zakradając się do niego od tyłu. Jeśli strażnik Cię zauważy uruchomiony zostanie alarm i wypuszczony gaz co spowoduje porażkę i konieczność zaczęcia od nowa.

Po załatwieniu strażnika wejdź do szyby i idź cały czas prosto. Na końcu rury zeskocz na dół ale dopiero jak znajdujący się tam strażnicy opuszczą pomieszczenie. Z ciała przy ścianie weź trzy noże do rzucania. Aby rzucić nożem użyj klawisza “C”. Stojąc przed ciałem obróć się do tyłu, a zobaczysz skrzynię na której będzie leżała kolejna notatka (3 z 43). Weź ją po czym podejdź do śiany na prawo od skrzyń i poczekaj na strażnika, który po krótkiej chwili podejdzie do klatki. Załatw go i ruszaj do kolejnego pomieszczenia. Idź w stronę klatek i poczekaj aż Paweł skończy sprawę z następnym strażnikiem.

Teraz musisz podejść do zielonego przycisku po prawej stronie i użyć go. Po tym szybko schowaj się pomiędzy klatkami i poczekaj aż do pomieszczenia wejdzie następny strażnik. Kiedy tylko będzie tyłem do Ciebie zneutralizuj go i idź przejściem, którym wszedł strażnik. Użyj dźwigni i porozmawiaj z Pawłem. Dowiesz się też, że zegarek który masz na ręku wskazuje to czy jesteś aktualnie ukryty. Jeśli zegarek świeci na niebiesko znaczy to, że wrogowie mogą Cię zobaczyć, jeśli natomiast nic nie świeci oznacza to, że jesteś ukryty w ciemności.

Po chwili trafisz do tunelu, na chodniku po lewej będzie strażnik, którego po chwili wykończy Paweł. Przy zwłokach strażnika znajdziesz naboje. Przydadzą Ci się do pistoletu, który chwilę wcześniej dał Ci Paweł. Aby łatwiej było Ci poradzić sobie ze znajdującymi się przed Tobą przeciwnikami eliminuj źródła światła. Możesz albo wykręcać żarówki z bliska albo strzelać do nich z daleka. Rusz chodnikiem po prawej stronie i wejdź po drabince na górę. Za rogiem po cichy wykończ kolejnego strażnika.

Zejdź ponownie na dół i przejdź na lewy chodnik. Idź wzdłuż tego chodnika i obserwuj strażnika przed Tobą. Kiedy wejdzie on do pomieszczenia po lewej poczekaj chwilę, po czym zakradnij się do środka i załatw strażnika siedzącego na krześle. Następnie zajmij się kolejnym strażnikiem (tym, którego obserwowałeś przed chwilą). Na koniec zostaną Ci jeszcze wrogowie w stróżówce po prawej. Kiedy pozbędziesz się wrogów użyj dźwigni przy panelu po prawej stronie. Uwolni to więźniów z cel. Następnie użyj dźwigni po prawej stronie śluzy do jej otwarcia. Przejście przez śluzę rozpocznie kolejny rozdział.


Powrót do spisu treści Metro Last Light Solucja

.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes