Metro Last Light Solucja Rozdział 5: Oddzielenie

Po tym jak Wasz pojazd zniszczy metalową kratę wyjdź z niego i wraz z Pawłem rusz do tunelu. Na końcu tunelu znajdziecie rurę, do której będziesz musiał podsadzić swojego towarzysza. Po krótkiej chwili Paweł zostanie pojmany. Ukryj się za metalową płytą z boku i poczekaj aż strażnicy pójdą wgłąb korytarza. Możesz ich albo załatwić albo ominąć.

Po przejściu przez drzwi, którymi weszli wartownicy znajdziesz w dużym kompleksie pełnym wrogów. Musisz przedostać się na jego drugą stronę. Cały czas schylony (CTRL) skieruj się w lewo, użyj sterty drewna żeby przej nad siatką po prawej. Po drodze eliminuj źródła światła. Na budynku po prawej będzie dwóch wartowników, jeden na balkonie, a drugi przy stole na ziemi. Jeśli usuniesz źródła światła będziesz mógł się podkraść do tego na dole. Uważaj jednak aby nie zobaczył Cię wartownik na piętrze. Po usunięciu strażnika na dole wejdź do budynku.

Po wejściu do środka zobaczysz siedzącego żołnierza, omiń go i idź w lewo gdzie znajdziesz kolejnych dwóch wrogów. Jeden stoi tyłem do Ciebie obok pieca, a drugi kręci się po pokoju. Poczekaj na odpowiedni moment i załatw obu po cichu. Po schodach wejdź na piętro, poczekaj aż strażnik nie będzie patrzył w Twoją stronę i pozbądź się żarówek tak aby w pokoju zrobiło się ciemno. Poczekaj na dobrą chwilę i zajdź żołnierza od tyłu, przy okazji możesz również załatwić wartownika na balkonie.

W pokoju na piętrze, na konsoli znajdziesz kolejną notatkę (5 z 43). Po jej zebraniu wyjdź na balkon i skieruj się w prawo. Po krótkiej chwili dojdziesz do kładki, która znajduje się nad żołnierzem siedzącym na krześle. Możesz zeskoczyć na dół i zabić lub ogłuszyć wroga. Wcześniej warto pozbyć się święcących się żarówek. Idź dalej i wejdź na górę po schodach, dojdziesz nimi do drzwi, za którymi będzie pokój z kolejnym żołnierze, który Ci się podda. Po raz kolejny musisz wybrać czy chcesz go zabić czy ogłuszyć. W tym samym pokoju po lewej stronie znajdziesz kolejną notatkę (6 z 43). Po zebraniu notatki wejdź do kolejnej części budynku, a następnie ukucnij (CTRL) i wejdź do szybu po prawej stronie.


Powrót do spisu treści Metro Last Light Solucja

.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes