Metro Last Light Solucja Rozdział 7: Latarka

Na początku ruszaj za Pawłem wgłąb tunel, po chwili znajdziesz się w ciemności zapal więc latarkę (klawisz F). Jeśli w latarce zabraknie Ci mocy i przestanie świecić pamiętaj, że możesz ją podładować. Wystarczy, że przyciśniesz na chwilę przycisk F, a gdy bohater wyjmie ręczne dynamo będziesz naciskać lewy przycisk myszki. W tym rozdziale napotkasz potwory przypominające coś pomiędzy skorpionem, a pająkiem. Są one wrażliwe na światło, latarka będzie więc tutaj Twoją podstawową bronią. Po dotarciu do dużej kraty w podłodze podnieś ją i zeskocz na dół i idź dalej.

Korytarzem dotrzecie do windy, Paweł ją uruchomi i pojedziecie na górę. Po drodze świeć latarką na pojawiających się przeciwników. Po wyjściu z windy czeka Cię walka z pająkami. Taktyka walki z nimi jest dosyć prosta, musisz poświecić na stwora latarką przez chwilę aż ten przewróci się na plecy odsłaniając swój słaby punkt na brzuchu. Kilka dobrze wycelowanych strzałów w słaby punkt załatwia sprawę. Nie strzelaj w pancerz na grzbiecie potworów gdyż jest on bardzo odporny i będziesz tylko tracić drogocenne naboje.

Idź za Pawłem po drodze eliminując pająki, w pewnym momencie dotrzecie do przepaści, tu oświetlaj pająki latarką, a będą spadać do wody. Po wykończeniu napastników podejdź do Pawła i wyciągnijcie z ziemi metalowy pręt. Paweł przeskoczy na drugą stronę, a Ty będziesz musiał załatwić jeszcze kilka potworów. Potem przyjdzie kolej na Ciebie, podejdź do pręta i naciśnij klawisz E aby przeskoczyć przepaść.

Idźcie dalej do zniszczonego pociągu metra. Przy pomocy Pawła wejdź na górę, a potem pomóż jemu się tam dostać. Jeśli spojrzysz na dach metra po prawej znajdziesz kolejną notatkę (8 z 43). Weź ją i idź za swoim towarzyszem, po krótkiej chwili dotrzecie do oświetlonego miejsca ze zwłokami. Paweł zrobi prowizoryczną pochodnie i zacznie przemieszczać się przez korytarz z prawej paląc pajęczyny. Idź za nim i oświetlaj latarką atakujące Was potwory. W końcu dotrzecie do zamkniętych drzwi.

Teraz Twoim zadaniem będzie znalezienie skrzynki z bezpiecznikami. Idź do korytarza po prawej stronie, po chwili znajdziesz wnękę z leżącym szkieletem. W rękę będzie miał on kolejną notatkę (9 z 43). Idź dalej korytarzem walcząc z pająkami aż w końcu dotrzesz do pomieszczenia z bezpiecznikami. Podejdź do nich i naciśnij klawisz F, a kiedy już przywrócisz zasilanie przejdź drzwiami po prawej. Zabij kolejne dwa pająki, a następnie idź korytarzem z prawej aż dotrzesz do Pawła. Po połączeniu się z nim przejdźcie drzwiami co zakończy ten rozdział Metro: Last Light.


Powrót do spisu treści Metro Last Light Solucja

.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes