Poradnik do Red Dead Redemption

Red Dead Redemption Poradnik

Zobacz podstawowe informacje, porady i listę kodów do gry Red Dead Redemption na konsole PS3 i Xbox 360.

Konie

Na pustkowiach Dzikiego Zachodu naszym głównym środkiem transportu będzie oczywiście nasz wierny wierzchowiec. Pamiętaj aby w trakcie galopu nie przekroczyć granicy staminy, gdyż koń może Cię zrzucić i zostawić na pustyni na pastwę bandziorów i dzikich zwierząt. W czasie szybkiej jazdy staraj się utrzymywać poziom staminy mniej więcej w połowie. W Red Dead Redemption dostępne jest kilkanaście ras koni, a trzy najszybsze z nich (dostępne w wersji podstawowej gry) to: Kentucky Saddler, American Standardbred i Hungarian Half-Bred. Aby koń danej odmiany był do kupienia w sklepie najpierw musimy go złapać i ujeździć. Po zakupie dowodu własności danego konia możemy go wezwać niezliczoną ilość razy.

Łowca nagród

Jeżeli postanowisz dorobić łapiąc poszukiwanych przestępców, zawsze bardziej opłaca się łapać ich żywcem. Do tego celu będziesz potrzebował lasso, które otrzymasz od Bonnie w jednej z początkowych misji. Za przestępce złapanego żywcem otrzymamy więcej pieniędzy i punktów honoru.

Podróżowanie

Świat gry w Red Dead Redemption jest naprawdę rozległy. Podróżowanie konno do doległych lokacji może nam zająć sporo czasu. Aby skrócić sobie podróż możemy użyć kolei, dyliżansu lub szybkiej podróży dostępnej z menu obozowiska. Szybka podróż jest bardzo prosta, rozbijamy obóz gdzieś poza miastem i wybieramy docelowy punkty podróży.


Dobro i zło

Grając w Red Dead Redemption możemy stać się bohaterem Dzikiego Zachodu i zbawcą uciśnionych lub bezlitosnym bandziorem. Wybór należy do Ciebie, jednak bycie dobrym niesie ze sobą więcej korzyści. Dobre uczynki mogą dać Ci do 50% rabatu w sklepach (nie licząc miasta Thieves Landing), a także większe wynagrodzenie za niektóre prace. Złe postacie mogą liczyć na rabaty jedynie w Thieves Landing.

Polowanie

Na dzikich bezdrożach możemy polować na kilkanaście gatunków różnych zwierząt, z każdego zabitego zwierzęcia możemy pozyskać skóry, mięso i inne przydatne surowce. Tak zdobyte materiały możemy sprzedać w sklepie. Jeśli ustrzeliłeś jakiegoś zwierza z większej odległości i nie możesz go znaleźć kieruj się mini mapą. Zabite zwierzę będzie na nim widoczne jako mały znak X. Niektóre wyzwania i questy wymagają zabicia określonego zwierzęcia. Jeśli masz problemy ze znalezieniem danego gatunku, spójrz na mapkę poniżej, gdzie zaznaczone zostały obszary występowania poszczególnych zwierząt.

Red Dead Redemption Kody

Poniżej znajdziesz listę kodów do gry Red Dead Redemption. Pamiętaj że po wpisaniu kodów nie będziesz mógł zapisywać stanu gry (będzie jednak działał auto save) ani zdobywać żadnych achievments / trophies. Kody wpisujemy wybierając Cheats z menu opcji.

YOU GOT YOURSELF A FINE PAIR OF EYES – odblokowuje wszystkie lokacje
HE GIVES STRENGTH TO THE WEAK – jesteś nietykalny
I DON’T UNDERSTAND IMNFINITY – nieskończony pasek trybu Dead Eye.
ABUNDANCE IS EVERYWHERE – nieskończone naboje
IT’S MY CONSTITUTIONAL RIGHT – zestaw broni I
I’M AN AMERICAN. I NEED GUNS – zestaw broni II
THEY SELL SOULS CHEAP HERE – nagroda za Twoją głowę zostaje zmniejszona
I WISH I WORKED FOR UNCLE SAM – całkowicie usuwa nagrodę za Twoją głowę / nie jesteś już poszukiwany
THE ROOT OF ALL EVIL, WE THANK YOU! – otrzymujesz $500
BEASTS AND MAN TOGETHER – otrzymujesz konia
MAKE HAY WHILE THE SUN SHINES – nieskończony pasek staminy konia
DON’T YOU LOOK FINE AND DANDY – odblokowuje kostium Gentlemen’s Suit.
OH MY SON, MY BLESSED SON – grasz jako Jack
THE OLD WAYS IS THE BEST WAYS – widzisz wszystko w filtrze sepii
HUMILITY BEFORE THE LORD – stajesz się nikim
YOU THINK YOU TOUGH, MISTER? – otrzymujesz wszystkie kostiumy gangów
IT AINT PRIDE. ITS HONOR – podnosi Twoje punkty Honoru
I LOVE A MAN IN UNIFORM – człowiek w mundurze
I’M DRUNK AS A SKUNK AND TWICE AS SMELLY – Twoja postać jest zawsze pijana
NOW WHO PUT THAT THERE? – otrzymujesz dyliżans

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes