Skyrim Triki

Skyrim Triki i Sztuczki

W tym poradniku do Skyrim zebraliśmy kilka sztuczek i trików wykorzystujących pewne luki w rozgrywce w The Elder Scrolls V: Skyrim. Zanim skorzystasz, z którego z podanych rozwiązań odpowiedz sobie na pytanie czy na pewno chce tak grać. Triki te często wykorzystanie pewnych błędów, nie do końca przewidziane przez twórców Skyrim, użycie ich może więc popsuć nieco klimat gry. Jeśli jednak utknąłeś i potrzebujesz złota, punktów umiejętności czy też szybko zdobyć kolejny level możesz skorzystać z podanych przez nas rozwiązań. Jeśli szukasz kodów do Skyrim, tych wpisywanych do konsoli w trakcie gry zapraszamy do poradnika Skyrim Kody. Poniżej zebraliśmy natomiast kilka trików Skyrim.

1. Retoryka (Speech) na 100%

Umiejętność retoryki normalnie rozwijamy handlując lub też używając perswazji lub zastraszania w czasie rozmowy z bohaterami NPC, jest jednak w Skyrim miejsce gdzie poświęcając trochę czasu możemy dobić Retorykę do 100 bez żadnego wysiłku. Warunkiem jest to, że nasza umiejętność Retoryki musi być na poziomie 25 tak abyśmy mogli w rozmowie używać opcji perswazji. Tak wiec udajemy się do miasta Riften (Pęknina) do budynku Black-Briar Meadery. W środku za ladą będzie stał Ungrien. Zaczynamy z nim rozmowę i pytamy go o Maven Black-Briar, a następnie wybieramy opcję perswazji (Persuade). Czynność tą powtarzawy – pytamy o Maven, a następnie wybieramy opcję dialogu z perswazją i tak aż do skutku. Co kilka cykli nasza Retoryka będzie się zwiększać o 1 punkt. Zobacz też poniższy film z tym trikiem w Skyrim:


2. Bezkarne kradzieże w Skyrim

Kradzież jest jedną z dróg do powiększenia naszego bogactwa w Skyrim. Tu mamy dwie drogi: standardowe obrabianie co bogatszych rezydencji w większych miastach (pomocne tu będzie wykonanie questów związanych z Gildią Złodziei). Druga droga wykorzystuje lukę w grze. Będąc w sklepie lub w domu, w którym są lokatorzy wystarczy pozakładać im na głowy wiadra, kosze czy garnki (tak aby nas nie widzieli) i już możemy bezczelnie zagarnąć wszystko co leży na widoku. Na komputerach PC aby przemieścić przedmiot należy celując w przedmiot przytrzymać chwilę dłużej przycisk “E”. Zobaczcie film prezentujący ten niecny sposób na wzbogacenie się:


3. Darmowy rozwój łucznictwa (Archery)

W wiosce Riverwood, którą odwiedzamy na początku gry, znajdziemy myśliwego i drwala imieniem Faendal. Za opłatą może on nauczyć nas co nieco o łucznictwie (maksymalnie 5 punktów na poziom). Zbieramy odpowiednia gotówkę i płacimy Faendalowi za naukę. Następnie prosimy by nam pomógł i został naszym towarzyszem. Kiedy Faendal do nas dołączmy rozpoczynamy z nim rozmowę i mówimy, że musimy wymienić się posiadanymi przedmiotami. W ekwipunku Faendala znajdziemy złoto, które mu zapłaciliśmy i możemy je zabrać bez żadnych konsekwencji. Zobacz film jak zdobyć darmowy trening łucznictwa w Skyrim:


4. Rozwój bloku (Block)

Ten trik właściwie nie jest wykorzystaniem luki. Jak wiadomo Blok trenujemy po prostu poprzez używanie w czasie walki tarczy do blokowania ciosów przeciwników. Cała sztuka w szybkim rozwinięciu tej umiejętności polega na dobrym dobraniu przeciwnika do naszego poziomu, ilości punktów zdrowia itd. Uzbrajamy się w tarcze i szukamy odpowiedniego wroga, musi on być na tyle słaby żeby jego blokowane ciosy nie zabierały nam za dużo zdrowia ale także na tyle słaby żeby ilość blokowanych obrażeń szybko rozwijała naszą umiejętność bloku. Sam rozwijałem Blok dosyć późno (około 40 poziomu doświadczenia) wybrałem sobie wtedy jednego z najsilniejszych Draugów z mieczem dwuręcznym (Draug Deathlord jeśli dobrze pamiętam). Stajemy więc na przeciwko takiego wroga unosimy tarczę do bloku i prostu blokujemy każde jego uderzenie. Jest to to dosyć nudne jednak w przeciągu około 20 minut rozwinąłem blok o jakieś 40-50 punktów. Oczywiście jeśli jesteśmy na niższym poziomie doświadczenia musimy dobrać sobie innego wroga.


5. Walka z gigantami i mamutami

Właściwie nie dotyczy to wyłącznie mamutów i gigantów ale także innych potworów czy ludzi (oprócz smoków). Do wykonania tego triku potrzebujemy 3 rzeczy: łuku i strzał (ew. ofensywnych zaklęć dystansowych), potwora którego chcemy uśmiercić i odpowiedniego głazu. Musi to być taki głaz, na który możemy się wdrapać wskakując na niego (taki na który możemy po prostu wbiec nie spełni zadania). Chodzi o to, że większość potworów nie radzi sobie ze wskoczeniem na głaz. Wystarczy więc namierzyć odpowiedni kamień lub skałkę w okolicy potworów, które chcemy wykończyć. Następnie poczęstować bestie jedną lub kilkoma strzałami z łuku (ew. czarami) i uciekamy na głaz. Po wdrapaniu się na głaz możemy bezpiecznie razić wroga ogniem, a sami będziemy bezpieczni (jeśli dobrze wybraliśmy kamień). Jak dla mnie ten sposób mocno psuje klimat gry ale może komuś się przyda. Zobacz też film z prezentacją tego sposobu:


Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes