Skyrim Zarabianie – Poradnik

Skyrim Zarabianie

Zdobycie większej ilości gotówki w Skyrim nie powinno być wielkim problemem dla większości graczy. Poniższy poradnik zarabiania w Skyrim porządkuje jedynie kilka najpopularniejszych sposobów na zarabianie pieniędzy. Zobacz tez inna Poradniki Skyrim:

- Skyrim Kowalstwo Poradnik
- Skyrim Poradnik
- Skyrim Nauczyciele
- Skyrim Kopalnie
- Skyrim Małżeństwo

1. Questy

Najbardziej oczywisty i skuteczny sposób na zarabianie gotówki to wykonywanie questów. Ilość questów pobocznych w Skyrim jest ogromna. Odwiedzając nowe miasto lub wieś wystarczy porozmawiać z kilkoma osoba i już po chwili będziemy mieli kilka questów. Często też ukończenie jednego questa prowadzi nas do kolejnego zadania. Za questy często (choć nie zawsze) otrzymamy nagrody w gotówce ale w trakcie ich wykonywania będziemy mieli często okazje pozbierać sporo wartościowych przedmiotów aby później je sprzedać. Więcej o handlu i wydajnym sprzedawaniu zdobytych łupów poniżej.


2. Handel

W trakcie questów czy po prostu w trakcie eksploracji ogromnego świata Skyrim będziemy zdobywać setki wartościowych przedmiotów: magiczne bronie, biżuterię, kamienie szlachetne, pancerze itd. Na to jakie ceny możemy uzyskać od kupców wpływ ma umiejętność Retoryka (Speech). Zebrany łup, który nie jest nam potrzebny możemy oczywiście sprzedać. Tu pojawiają się jednak pewne ograniczenia. Po pierwsze każdy kupiec dysponuje ograniczoną ilością gotówki, dość szybko okazuje się, że kupcy mogą nie być w stanie przyjąć wszystkich naszych łupów. Warto zapamiętać lub zapisać sobie lokację kupców w większych miastach i po każdej wyprawie obskoczyć każdego sprzedając nasz towar tak długo, aż nie pozbędziemy się wszystkiego. Istnieje jeszcze jeden problem, duża część kupców będzie kupować od nas tylko przedmioty określonego rodzaju, np kowal chętnie kupi od nas broń, zbroje czy surowce do ich wykonania ale nie kupi zwojów z czarami czy ksiąg magicznych. Alchemik kupi składniki i magiczne eliksiry ale nie odkupi od nas broni itd. Ten problem można rozwiązać wykupując w umiejętności Retoryka perk „Kupiec”. Dzięki niemu każdy kupiec kupi od nas przedmioty wszelkiego rodzaju.

Zobacz też inne gry cRPG:

multi[fallout new vegas,0,2]

3. Smoki

Zabijanie i łupienie smoków może być całkiem dochodowym zajęciem pod warunkiem, że nasza umiejętność Kowalstwa jest rozwinięta na 100 (zobacz poradnik Skyrim Kowalstwo). Każdy pokonany smok daje nam kilka sztuk smoczych kości i łusek. Dzięki nim i maksymalnie rozwiniętemu kowalstwu możemy w kuźni tworzyć Smocze Zbroje, a następnie sprzedawać je za ładną sumkę. Jeśli dodatkowo mamy jako tako rozwiniętą umiejętność zaklinania możemy dodatkowo obdarzyć stworzoną zbroję magicznymi właściwościami i zwiększyć jej wartość. Oczywiście oprócz smoczych kości i łusek pokonany smok najczęściej będzie miał “przy sobie” pewną sumę złota.

4. Kradzież

Kradzież jest również jedną z dróg do powiększenia naszego bogactwa w Skyrim. Tu mamy dwie drogi: standardowe obrabianie co bogatszych rezydencji w większych miastach (pomocne tu będzie wykonanie questów związanych z Gildią Złodziei). Druga droga wykorzystuje lukę w grze. Będąc w sklepie lub w domu, w którym są lokatorzy wystarczy pozakładać im na głowy wiadra, kosze czy garnki (tak aby nas nie widzieli) i już możemy bezczelnie zagarnąć wszystko co leży na widoku. Zobaczcie film prezentujący ten niecny sposób na wzbogacenie się:


5. Prace

Jeśli brzydzisz się kradzieżą i wolisz dojść do bogactwa w wolniejszy ale bardziej szlachetny sposób możesz to osiągnąć ciężką pracą. Jest na to kilka sposobów, możesz na przykład rąbać drewno, przy użyciu pieńków znajdujących się w różnych wioskach itd. Każde użycie pieńka da Ci drewno, które możesz sprzedać za 5 sztuk złota. Możesz również gotować potrawy (przy pomocy Cooking Pot) i później je sprzedawać. Może także przy pomocy kowalstwa tworzyć zbroje i bronie i również upłynniać je u kupców. Ogólnie te sposoby nie przyniosą nam wielkich zysków ale mogą przypaść do gustu graczom, którzy stawiają na klimat.

6. Inwestowanie

Jeden z perków umiejętności Retoryka – “Inwestor” pozwala nam na inwestowanie w sklepy. Dzięki temu perkowi będziemy mogli zainwestować w każdy sklep 500 sztuk złota. Dzięki takiej inwestycji na stałe zwiększy się ilość złota posiadanego przez danego kupca. Pozwoli nam to szybsze sprzedawanie większej ilości przedmiotów temu kupcowi.

7. Górnictwo

W celu wzbogacenia się możesz również rozpocząć karierę górnika. Wystarczy Ci kilof i trochę cierpliwości. Kilofy znajdziesz najczęściej w kopalniach lub kupisz u jakiegoś kupca. Złoża metali znajdziesz najczęściej w kopalniach ale też w niektórych jaskiniach czy podziemiach, a także na wolnym powietrzu, głównie w górach. Uzyskaną ze złóż rudę musisz przetopić w piecu hutniczym na sztabki metali, które możesz później sprzedać kupcom (lub w kuźni przerobić na broń i później sprzedaj. Poniżej znajdziesz listę kopalni oraz znajdujących się w nich złóż metali. Zobacz pełną listę Skyrim Kopalnie

Skyrim Rudy Metali:

Złoto: Kolskeggr Mine (24 złoża)
Corundum: Darkwater Crossing (5 złóż), Blackreach (3 złoża), Snowpoint Beacon (2 złoża)
Żelazo: Embershard Mine (8 złóż), Halted Stream Camp (16 złóż), Stonehills (4 złoża)
Quicksilver: The Tower Stone (2 złoża)
Malachit: Steamscorch Mine (7 złóż)
Orichalcum: Bilegulch Mine (9 złóż), Dushnikh Mine (9 złóż), Shrine of Mehrunes Dagon (3 złoża)
Ebon: Gloombound Mine (16 złóż), Throat of the World (2 złoża), Redbelly Mine (3 złoża)
Moonstone: Mzulft (7 złóż), Soljund’s Sinkhole (5 złóż)

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes