Skyrim Poradnik

Elder Scrolls V: Skyrim to długo oczekiwana gra rpg, która zdecydowanie będzie jednym z mocniejszych kandydatów do tytułu najlepszej gry roku 2011. Poniżej znajdziecie poradnik dla początkujących graczy. Każdy weteran serii nie będzie miał żadnych problemów z wgłębieniem się w świat Skyrim. Zobacz poradnik do Skyrim, najlepszej gry rpg tego roku.

Skyrim Poradnik

- często zapisuj stan gry, staraj się również nie korzystać wyłącznie z opcji Quicksave (klawisz F5), od czasu do czasu normalnie zapisuj stan gry i to na różnych slotach

- łuki i strzały – nawet jeśli nie nastawiasz się na walkę dystansową warto mieć przy sobie jakiś łuk, zdarzają się sytuacje, w których łuk może nam się naprawdę przydać, dodatkowo strzały nic nie ważą, warto więc zbierać strzały z pokonanych przeciwników, nie będą one zajmować cennych kilogramów w ekwipunku, a my będziemy mieć zawsze zapas pocisków

- Skyrim rózwój postaci – w Skyrim rozwój postaci i awans na kolejne poziomy doświadczenia wygląda nieco inaczej niż w większości innych gier rpg. W Skyrim aby zdobyć kolejny poziom doświadczenia musimy rozwijać nasze umiejętności. Rozwinięcie każdej umiejętności o jeden punkt zwiększy nasz postęp do następnego levelu. Im wyższy poziom umiejętności zdobędziemy tym szybciej osiągniemy kolejny poziom doświadczenia. Na każdym poziomie doświadczenia możemy zwiększyć o 10 jeden z trzech współczynników: Zdrowie, Magia lub Kondycja. Oprócz tego otrzymujemy 1 punkt, który możemy wydać na zdobycie jakiegoś specjalnego talentu dla jednej z umiejętności.

Zobacz tez inna Poradniki Skyrim:

- Skyrim Kowalstwo Poradnik
- Skyrim Zarabianie Poradnik
- Skyrim Nauczyciele
- Skyrim Kopalnie
- Skyrim Małżeństwo
- Skyrim Kody
- Skyrim Triki

- Skyrim umiejętności – istnieje kilka sposobów na rozwijanie naszych umiejętności, a przez to szybsze osiąganie kolejnych poziomów doświadczenia. Pierwszy z nich to oczywiście używanie danej umiejętności, dla przykładu walcząc jednoręcznym mieczem z czasem będziemy zyskiwać kolejne punkty przypisanej do tej broni umiejętności. Zjadanie przeróżnych alchemicznych składników pozwoli nam na poznanie ich właściwości, a także każdorazowo odrobinę zwiększy umiejętność Alchemii. Wykuwanie przeróżnych zbroi i broni w kuźni zwiększy umiejętność Kowalstwo itd. Drugi sposób na rozwijanie umiejętności to trening, w miastach i osadach Skyrim znajdziemy nauczycieli (zobacz poradnik Skyrim Nauczyciele), którzy za odpowiednią opłatę (zależną oczywiście od poziomu umiejętności) pozwolą nam zwiększyć daną umiejętność. Czasem zdarza się się, że w nagrodę za wykonanie questa NPC, który zlecał nam zadanie nauczy nas kilku trików zwiększając o 1 punkt daną umiejętność. Trzeci sposób na zwiększenie umiejętności to czytanie książek, więcej informacji o tym znajdziecie niżej, w kolejnym punkcie.

- Skyrim książki/ Skill books – w trakcie zwiedzania świata Skyrim znajdziemy rozsiane wszędzie przeróżne książki, przeczytanie niektórych z nich zwiększa wybraną umiejętność o 1 punkt. Należy pamiętać o tym, że im wyżej rozwinięta jest nasza umiejętność tym trudniej rozwinąć ją jeszcze bardziej. Przykładowo jeśli walkę bronią jednoręczną mamy rozwinięta na 80 punktów to będziemy musieli się sporo namachać żeby przeskoczyć na 81. Przeczytanie odpowiedniej książki zwiększy tą umiejętność od razu. Tak więc skill boków najlepiej używać dopiero kiedy nasze umiejętności będą już rozwinięte. Tu pojawiają się jednak 3 problemy. Po pierwsze przedmioty zlokalizowane są losowo tak więc każdy gracz znajdzie odpowiednie książki w innych lokacjach. Drugi problem polega na tym że Skill Booka nie możemy zabrać i skorzystać z niego w przyszłości gdyż podnosząc książkę automatycznie ją czytamy. Trzecim problemem jest to, że w grze występuje bardzo dużo książek, a tylko część z nich zwiększa umiejętności. Dodatkowo skill booki niczym się nie wyróżniają od zwykłych książek.

- Szybka podróż – w każdym większym mieście, a dokładniej w stajniach, które zazwyczaj znajdują się na zewnątrz murów w okolicy bramy do miasta (jeśli takowa jest), znajdziemy powóz, którym za opłatą możemy się szybko dostać do innych większy miast w Skyrim. Odblokowując w ten sposób wszystkie większe skupiska ludzkie ułatwisz sobie szybkie podróżowanie w przyszłości.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes