Tomb Raider Poradnik

Po długim oczekiwaniu w ręce graczy w końcu trafiła najnowsza cześć przygód Lary Croft zatytułowana po prostu Tomb Raider. Poniżej znajdziecie krótki poradnik do Tomb Raider zawierający podstawowe informacje o grze.

Poradnik do Tomb Raider

Punkty Doświadczenia – w najnowszej części serii Tomb Radier zdobywasz punkty umiejętności, które możesz następnie wydać na rozwój różnych umiejętności Lary. To w jakiej kolejności rozwijać umiejętności zależy od tego jaki styl gry preferujesz. Czy wolisz skupić się bardziej na umiejętnościach przydatnych w otwartej walce czy na tych, które pomagają pozostać w ukryciu zależy już wyłącznie od Ciebie.

Kilka sposobów na zdobywanie dodatowych punktów doświadczenia w Tomb Raider:

- oprawianie zabitych zwierząt (klawisz E na PC, X na Xbox360 i kwadrat na PS3)

- pozostawanie w ukryciu

- trafienia przeciwników w głowe (headshot)

- eliminowanie przeciwników w efektowny sposób

- zbieraj pomarańczowe owoce ze specjalnych krzewów

Walka – w trakcie walki możesz wykonywać uniki aby zmniejszyć szasnę na otrzymanie obrażeń. Uniki wykonujesz przyciskiem “Shift na PC, B na Xbox 360 i kółkiem na PS3. Jeśli masz do czynienia z opancerzonymi wrogami strzelaj im w nogi aby na chwilę ich unieruchomić i zadać ostateczny cios. Wiele broni ma również alternatywny tryb strzału, używać go środkowym przyciskiem myszy. Bronie zmieniasz przyciskami 1,2,3,4 lub strzałkami na padzie. Pojedyncze przyciśnięcie zmienia broń, podwójne tryb strzału lub rodzaj amunicji.

Instynkt przetrwania – jest to specjalny tryb, który pomoże Ci w sytuacjach gdy nie będziesz wiedział co zrobić. Tryb Instynktu przetrwania uruchamia się poprzez naciśnięcie przycisku Q na PC lub LB i L1 na konsolach. W trybie tym podświetlone zostaną wszystkie ważne przedmioty i miejsca. Cel główny Twojej misji będzie zaznaczony słupem światła.

Sekrety – warto sprawdzać dokładnie każda lokację i każdy zakamarek. Nawet jeśli przechodzenie gry na 100% i znajdowanie wszystkich sekretów nie jest Twoim celem to w ten sposób zdobędziesz sporo dodatkowych punktów doświadczenia. Zdobędziesz także dużo surowców i modyfikacji potrzebnych do ulepszania broni.

Porady – poniżej jeszcze kilka innych drobnych porad do gry Tomb Raider:

- zapaloną pochodnię możesz zgasić przytrzymując przycisk Shift (PC), B (Xbox360) lub kółko (PS3)

- naucz się użwać łuku, broń ta jest cicha i łatwo znaleźć do niej amunicję, przytrzymując LPM w czasie celowania zwiększasz siłę strzału, czeste używanie łuku pozwoli Ci zaoszczędzić amunicję do broni palnej na naprawdę wymagających przeciwników

- u zabitych wrogów możesz poszukać amunicji i surowców, w tym celu naciśnij przycisk E (PC), X (Xbox360) lub kwadrat (PS3)

- w czasie używania broni możesz nacisnąć przycisk Z aby uzyskać przybliżenie

- jeśli chcesz zapolować na zwierzynę zachowuj się cicho i chowaj się za osłonami

Tomb Raider Poradnik

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes